Однією з підстав тривалого перебування іноземців на території України є наявність постійного виду на проживання (різновиди скороченого написання — ВНЖ або ПМЖ). Однак отримати цей документ (укр. «посвідка на постійне проживання в україні») іноземним громадянам досить складно, навіть при наявності всіх підстав.

Незважаючи на труднощі, отримати постійний вид на проживання в Україні можна і потрібно. Щоб почати оформлення ПМЖ, іноземець повинен мати підстави, передбачені Законом України «Про імміграцію».

Отримати юридичну консультацію можна на kirdapartners.com.ua

При наявності посвідки на постійне проживання», іноземний громадянин може офіційно влаштовуватися на роботу, постійно і безвиїзно перебувати на території України (без необхідності продовжувати реєстрацію в ОВІР), а також набуває ряд інших важливих переваг, перед тимчасовим перебуванням на території країни.

Документи для отримання посвідки на проживання відрізняються в залежності від громадянства іммігранта та підстави отримання ПМЖ, тому їх перелік повинен уточнюватися в кожному випадку індивідуально. Термін отримання виду на проживання також відрізняється за вказаними вище причин, але зазвичай становить не менше двох місяців.

Як зазначалося раніше, якщо отримати ПМЖ в Україні не виходить (коли відсутні підстави, щоб отримати постійний вид на проживання), іноземці можуть отримати дозвіл на працевлаштування (або тимчасовий вид на проживання). Процедура його оформлення також не відрізняється простотою, однак дозвіл на роботу деколи буває єдиною законною підставою для постійного перебування на території країни.

23.03.2016 Розпорядженням Кабміну № 212-р введені нові квоти імміграції в Україну:

- інвестиція в економіку на суму, що перевищує 100 000 usd — без обмежень;

- близькі родичі, які є громадянами України — 1 357 чоловік;

- батько, мати, чоловік, дружина і дитина іноземця з ПМП — 2 293 людини;

- видатні діячі культури і науки — в кількості 530 осіб.