Якщо максимально спростити, то HDF, це практично вершина ланцюжка з схожих за способом виготовлення матеріалів: ДСП, ДВП, МДФ. І якщо від перших двох HDF відрізняється дуже сильно, то в порівнянні з МДФ, HDF це просто дуже поліпшена версія.

Бажаєте купить хдф панели за вигідною ціною? У такому разі вам варто відвідати інтернет-магазин artkone.com.ua!

Абревіатура ХДФ - неправильна, точніше такої абревіатури не існує (але чому, то це поєднання букв використовується досить часто), це просто транслітерація англійської абревіатури HDF - High-Density Fiberboard (деревоволокнистих плит високої щільності).

Так само, як і попередники, HDF виготовляється з відходів деревообробної промисловості або з деревини, яка, з якихось причин не може бути використана як деревина за своїм прямим призначенням - тобто з тирси. Сам процес виготовлення HDF звичайно набагато складніший, але якщо коротко, то тирса дуже ретельно подрібнюється (практично в деревне борошно) і далі пресується і формується під дуже великим тиском і при дуже високій температурі. При цьому з деревини (тирси) виділяється лінгін, який і є основною сполучною «цементуючим» компонентом, іноді, при виготовленні використовуються натуральні смоли (їх все одно на деревообробному комбінаті повно, так що тут без обману, привозити і використовувати якісь «шкідливі »пластифікатори просто не вигідно). Так виходять плити HDF.

Далі, ці плити обробляють певним чином для відповідного застосування. З деякими проміжними варіаціями, умовно кажучи, ці плити бувають трьох видів:

  • Шліфування плита HDF - тут все просто, тільки що «спечена», готова плита HDF трохи шорстка, тому її шліфують і роблять гладкою. Після цього плита готова до «вживання» - її можна фарбувати, покривати лаком. Сфера застосування - від виробництва меблів, до облицювання купейних вагонів. Єдине обмеження, просто шліфована плита, і навіть щедро оброблена ґрунтовкою, фарбою і лаком залишається трохи нестійкою до вологи.
  • Загартована плита HDF. «Гарт», термін звичайно неправильний, але загальний зміст процесу приблизно вірний - плиту HDF покривають особливими маслами, а після ще раз «запікають» в особливих печах. Масло, після термічної обробки перетворюється в тонку, але дуже міцну полімерну плівку.
  • Декорована плита HDF - шліфована плита покривається фарбою (малюнками, найчастіше імітують дерев'яну поверхню), або навіть спеціально обробленим папером вже з зображенням (знову ж, тієї ж самої дерев'яної структури). Зверху все це покривається спеціальною плівкою з акрилової або меламіновою смоли. Найпоширеніший і всім відомий приклад - ламінована підлога (ламінат). Так, всім відомий ламінат на 99% складається саме з HDF.