Мирославу Продану — експерту з питань митної та податкової політики, 41 рік. Народився він у Вінницькій області (Могилів-Подільський район, село Кукавка). Широкій публіці він запам'ятався завдяки успішній кар'єрі в Державній фіскальній службі. На цій позиції його команді вдалося досягти значних успіхів.

Освіта

Далеко не кожен український митний фахівець має настільки гарну освіту, як Мирослав Продан. Він закінчив 3 університету, отримавши ступінь спеціаліста і магістра.

Першу вищу освіту (2003 рік) в «Рівненському інституті слов'янознавства» при Київському славістичному університеті дозволило Продану отримати спеціальність менеджера митної справи.

Другу вищу освіту експерт отримав у 2006 році, ставши фахівцем з економіки підприємств. На цей раз він навчався в Університеті Державної фіскальної служби, отримавши більше знань і навичок за обраною спеціальністю.

Ступінь магістра Мирослав Продан отримав через 9 років в Одеському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.

Кар'єра

З 2002 року Мирослав Продан працював в комерційних структурах. Вже до 2005 року він перейшов до податкових органів, а через кілька років отримав підвищення до керівних посад. До цього часу він працював не тільки у Вінницькій області, але також в Черкаській і в Міжрегіональному управлінні ДФСУ, в Центральному офісі з обслуговування великих платників.

  • Такий кар'єрний досвід і освіту Продана дозволили йому істотно просунутися по кар'єрних сходах. Спочатку він став в.о. заступника Глави ДФСУ, а потім в.о. безпосередньо Глави служби. Він провів на цих посадах близько 2 років, протягом яких вдалося:

  • Впровадити електронний реєстр відшкодування податку на додану вартість;

  • Перевести всі послуги для ФО-платників податків в онлайн-формат;

  • Запустити "Єдине вікно" для митного оформлення товарів;

  • Ініціювати розробку системи електронного чека.

  • Організувати велику кількість профільних заходів і підписати меморандуми про співпрацю.

Одним з найважливіших напрямків ДФСУ під час керівництва Продана стала боротьба з контрабандою. Його команда впровадила контроль за вивезенням з України лісу-кругляка, перекрила найбільшу схему обкрадання бюджету, провело велику кількість службових розслідувань. Розкривши не один десяток корупційних схем, Продан домігся того, що суди перестали занижувати митні ціни на товари.