Поняття «оперативна інформація» - невизначене. Для тих, хто до сих пір в якості джерел новин використовує періодичні друковані видання, подія, яка мала місце три дні тому, вважається відкриттям. А для тих, хто давно і вміло використовує всесвітню павутину, така інформація - це позавчорашній день, про який вже давно забули. Інтернет-видання по оперативності подачі інформації перевершує не тільки газети і журнали, а й телебачення. Те, що сталося сьогодні вранці, з'явиться тільки у вечірньому випуску новин. Зате в Інтернет-виданні Парламент воно з'являється вже через кілька хвилин. Дивно: наймолодше ЗМІ вже обігнало за своєю популярністю інші джерела. Тут можна дізнатися про події, 10-хвилинної «давності».

Статистика говорить сама за себе. Щорічно кількість читачів Інтернет-видань зростає на сотні тисяч людей. До їх числа приєднуються навіть бабусі, які сидять цілодобово біля під'їздів. З легкої руки своїх дітей і онуків вони змінили місце дислокації. Тепер наші літні громадяни борознять простори Інтернету нарівні з молоддю. Їх цікавить підвищення пенсій, тарифи на послуги ЖКГ, нове законодавство. Запитайте у них про нововведення в сфері призначення субсидій, і вони вам викладуть, як на духу, все, що вас цікавить.

А адже ще на початку нинішнього століття новини на сайтах відкривали лише менше десяти відсотків користувачів. Їх більше цікавили гри, знайомства, листування. За кілька років ця цифра зросла в рази. Сьогодні у всесвітню павутину потрапляє близько семи тисяч новин з усього світу. Погодьтеся: жодне друковане видання за визначенням не здатна видавати такий потік інформації.

До слова, щоб залишатися на плаву, інші ЗМІ практикують транслювати у себе на смугах і каналах новини, «витягнуті» з Інтернету. Таким чином вони і утримують увагу аудиторії. Хоча, багато хто до цих пір вважають за краще після робочого дня відпочивати на дивані з газетою в руках. Але потім вони все одно біжать до свого комп'ютера, щоб дізнатися щось новеньке.

Ще однією перевагою Інтернету є той факт, що він надає свободу слова всім і кожному. Навіть звичайна людина, далека від журналістики, може висловити свою точку зору за допомогою коментарів.

Інтернет-видання як медіа не має собі рівних, специфіка і переваги електронних видань визначаються, звичайно, широкими можливостями Мережі. Тисячі користувачів не спускаються до кіоску або до поштової скриньки за свіжою пресою, а вибирають зі своїх закладок інтернет-видання Парламент!