Робоче місце має бути комфортним, практичним і зручним, адже ці фактори впливають на працездатність і натхнення. Офіс – це не просто площа компанії, а, перш за все, простір для плідної діяльності. Саме тому при його облаштуванні треба керуватися не стереотипами, модою або особистими вподобаннями керівництва, а практичним підходом. Добре зарекомендували себе офіси відкритого типу. Їх облаштування відрізняється від традиційного та має деякі характерні риси.

Особливості open space

Цей тип облаштування передбачає розміщення всіх співробітників у полі зору один одного. Для цього використовується просторий зал, а не окремі кабінети. Керівництву виділяють кімнату зі скляними стінами та жалюзі.

Таке планування має декілька переваг:

  • співробітники можуть вільно спілкуватися;

  • економно використовується площа;

  • забезпечуються хороші вентиляція та обігрів приміщення;

  • потрібну людину легко знайти, не треба ходити по кабінетах;

  • робочий простір можна перепланувати, коли виникне необхідність.

Як організувати інтер'єр відкритого офісу

Якщо вам до вподоби такий тип облаштування, використовуйте мобільні пластикові, скляні чи гіпсокартонні перегородки замість капітальних стін. Таким чином ви зможете у зручний час перебудувати простір під поточні потреби. Можна згрупувати столи тих, хто працює над окремими ідеями, зробити тимчасовий переговорний кабінет, залу для тренінгу або кімнату для відпочинку з PlayStation 5.

Перегородки мають бути не занадто високими. Коли люди не бачать один одного, у них складається враження, що їх і не чути. Це автоматично підвищує рівень шуму, тому що співробітники починають говорити голосніше та відволікати інших.

Ще одна ідея – взагалі не встановлювати перегородок. Замість них підійдуть легкі меблі-трансформери. Якщо дозволяють характер і специфіка діяльності офісу, столи можуть мати нестандартні форми. Формальну атмосферу розбавлять великі вазони, кольорові м’які крісла, 3D-зображення на стінах.

Розташовувати окремі зони потрібно таким чином, щоб співробітникам не довелось витрачати багато часу на переходи. Наприклад, якщо телефонна будка чи обідня кімната знаходяться в іншому кінці великого приміщення, працівник, скоріш за все, розмовлятиме та їстиме за своїм робочим столом.

Хоча open space – це найпопулярніший вид планування, враховуйте, що деякі відділи компанії можуть повноцінно функціонувати тільки тоді, коли співпрацівники мають особисті кабінети. Це стосується, наприклад, бухгалтерів, юристів. Для них треба виділити кімнати закритого типу. Зали для конференцій також відокремлюють від загальних. Це дає можливість спокійно провести переговори, порахувати фінансові показники.

Перед тим як приймати рішення про облаштування офісу відкритого типу, проконсультуйтеся у досвідченого проектувальника. Також порадьтесь зі своїм персоналом, спитайте, як їм було б зручніше працювати. У такому випадку новий тип зонування буде практичним і комфортним.