Привіт. Вас вітає «Львівпостачбуд» — один з найбільших в Україні майданчиків будівельних матеріалів. Ми пропонуємо широкий асортимент оздоблювальних матеріалів українських та світових брендів з доставкою по Україні. Сьогодні ми поговоримо про керамічну плитку та  особливості її вибору.

Яка буває керамічна плитка.

Квадратна, прямокутна, шестикутна, матова чи глянцева. Керамічна плитка проста та довговічна. Її легко укладати та доглядати. Каталог керамічної плитки пропонує багато варіантів для покриття підлоги чи стін для вологих та сухих приміщень. Керамічна плитка менш пориста та має низький індекс водопоглинання. Завдяки цій властивості зростає  довговічність. Це ідеальне рішення для будівель з великим трафіком. Глазурована керамічна плитка популярна через здатність забезпечити розкішний вигляд та можливість відтворити широку палітру кольорів. Поверхня керамічної плитки, залежно від способу обробки, може бути полірованою, глянцевою, атласною, матовою та натуральною.

Як зрозуміти де яку плитку застосовують

Керамічна плитка набагато легша і тонша, через це у неї не буває великих форматів, тому що на великих розмірах вона просто тріскається. Керамограніт на багато грубший, важчий і міцніший.

Якщо купуєте елітну керамічну плитку чи бюджетну, уважно читайте маркування на пакуванні. Є керамічна плитка, яку можна використовувати для різних приміщень: для санвузла і коридору, для кухні та тераси. Але кожен із видів має свої особливості. Найнижчий клас водопоглинання підійде для вологих приміщень. Найвищий клас стирання — для громадських будівель, коридорів чи інших приміщень із великим потоком людей.

На що звернути увагу при виборі керамічної плитки.

 Керамічну плитку вибирають відповідно до особистих естетичних уподобань та модних тенденцій. Проте, слід пам’ятати, що малюнок та кольорова палітра має відповідати формі та розмірам кімнати, меблям та освітленню у приміщенні, навіть якщо керамічна плитка недорога.

Для ванни та туалету потрібна керамічна плитка стійка до дії води та хімічних речовин. Тому для неї важливий ступінь поглинання вологи та рівень стирання.  Для більшості санвузлів достатньо стирання на рівні PEI 2.

Правильно обчисліть кількість потрібної вам плитки. Відправним пунктом є розрахунок площі поверхні (в м2), яку потрібно покрити плиткою. При цьому слід враховувати:

  • спосіб укладання (без швів, без швів);
  • ширина укладання швів;
  • втрати, які можуть виникнути при свердлінні отворів чи нарізанні плитки;
  • резерв керамічної плитки на випадок ремонту (приблизно, 10%, оскільки плитка може відрізнятися за відтінком, якщо її придбати з іншої партії).

Спеціальне маркування на плитці.

Кухня — місце, яке піддається сильному забрудненню, вологості та зміні температур. Тому уникайте використання плитки з надмірною кількістю декоративних елементів, позолотою тощо. Варто вибирати плитку з вищим класом стирання — PEI 3.

Передпокій, коридор — місця, які часто забруднюються та піддаються інтенсивному руху. Для цих приміщень варто вибирати  керамічну плитку, яка стійка до стирання — PEI 4. Глазурована плитка у таких місцях  стирається більше, ніж матова, можуть з’являтися подряпини. 

Для вітальні та житлових кімнат підійде керамічна плитка, яка менше піддається механічним пошкодженням та навантаженням, ніж підлога на кухні. Підходить глазурована, так і неглазурована керамічна плитка, починаючи від PEI 3 і вище. 

Для зовнішнього застосування слід вибирати морозостійку плитку PEI 3 та властивостями протиковзання. Не варто використовувати глянцеву та поліровану глазуровану плитку.

На підприємствах харчової, фармацевтичної та косметичної продукції мають  дотримуватися жорстких вимог чистоти та гігієни. Тому приміщення часто прибирається із використанням мийних та дезінфікуючих засобів. Для таких місць найкраще підходить керамічна плитка товщиною 12 мм.

Різниця в брендах і як вибрати серед безлічі виробників

Серед безлічі параметрів, слід зважати на:

  • країну виробника;
  • формат та розмір;
  • якість і ціну за квадратний метр.

Лідером і законодавцем галузі завжди вважалася Італія. Саме тут найкращі технології та дизайнери. На другому місці Іспанія. Далі виробники з Туреччини, Польщі, Китаю, Білорусі та Росії. На сьогодні й українська керамічна плитка та керамограніт не поступаються у якості ні італійській, ні іспанській та значно переважають китайський продукт. І при цьому вартість  набагато нижча. Ціна на кахель коливається, залежно від світових тенденцій. Оптимальний вибір — це вподобання помножені на якість та ціну керамічної плитки.

У магазині Львівпостачбуд можна замовити з доставленням будь-який товар для ремонту чи оздоблення, а також меблі, сантехніку чи фурнітуру з гарантією від виробника. Наша компанія працює для вашого затишку і комфорту.