Сьогодні ми розповімо про те, як доглядати за імплантами зубів, адже рекомендації в цій справі ніколи не бувають зайвими.

Як правило тільки 5% з 100% пацієнтів, які пройшли таку процедуру, як імплантація зубів львів, стикаються з ускладненнями. Але все-таки, щоб мінімізувати ризик ускладнень, необхідно завжди дотримуватися 2 головних принципів догляду за імплантами і ні в якому разі не порушувати їх:

  • У перші два-три дні необхідно намагатися акуратно чистити зуби в області імпланта.
  • У перші три дні не варто навантажувати ту сторону щелепи, на якій був встановлений імплант; краще жувати їжу на протилежній стороні щелепи.

Необхідно дотримуватись рекомендацій лікаря після операції: прийом антибіотиків, полоскання, знеболюючі і тд. Але точні рекомендації як доглядати за імплантами зубів після установки може дати тільки лікуючий лікар, який повністю знайомий з вашою ситуацією, це ніколи не можна забувати!

Як доглядати за зубними імплантами?

Весь догляд за зубними імплантами можна умовно розділити на 3 основних етапи:

  • Чищення зубів в домашніх умовах.
  • Процес полоскання або іригації.
  • Професійне чищення зубів раз на півроку.

Маючи в ротовій порожнині імпланти не варто зневажати жодним з вище перерахованих кроків. Важливо завжди мати під рукою ряд потрібних засобів - зубну щітку, зубну пасту і зубну нитку. І необхідно завжди своєчасно відвідувати стоматолога.

Як доглядати за імплантами в домашніх умовах?

Зовсім неважко, як здається на перший погляд. Звичайно ж, після установки зубних імплантів, найбільш важлива річ - їх правильна гігієна. Можна використовувати абсолютно різні засоби догляду за зубами і ротовою порожниною, наприклад, як звичайні, так і електричні зубні щітки. Головне вибирати такі моделі, в яких м'яка щетина, щоб вона не могла травмувати слизову.

Існують також межпроксімальні щітки, які мають набір спеціальних насадок. Їх мета - очистити міжзубні проміжки. Також можна використовувати йоржики або щітки з пучковими насадками, за допомогою яких можна легко очистити важкодоступні місця в порожнині рота.

Як правило чистка зубних імплантів після закінчення часу не відрізняється від чищення звичайних зубів, тому її рекомендується проводити наступним чином:

  • вимітаючими рухами,
  • вертикальними рухами,
  • круговими рухами.

Рекомендується також використовувати іригатор - спеціальний апарат, в якому струмінь води або лікарського засобу під напором допомагає змивати бактерії з найбільш важкодоступних місць. Не варто забувати і про зубну нитку, яка дозволяє без пошкоджень очистити міжзубні проміжки.