Мало хто замислюється над проблемами логістики, а втім, від цього залежить фактично вся система споживання товарів. І тільки вантажовласники і перевізники знають, з якими труднощами доводиться боротися щодня заради того, щоб всі необхідні товари безпечно зберігалися і доставлялися вчасно.

Експерти з компанії-лідера в сфері вирішення інтегрованих логістичних задач “Ost-West Express”, розказали про сучасну місію логістики і розв’язання її ключових проблем.

Найбільший “головний біль” вантажовласників

Бізнес із транспортних перевезень має багато ризиків, адже несе відповідальність за весь товар, який приймає та відправляє. Але дуже часто окрім цього виникають супутні ситуації, які ще більше ускладнюють роботу перевізників та імпортерів.

Може скластися враження, що головна проблема власників вантажів та транспортників - це доставка, або страховка, або надійний склад чи налагоджений процес на митниці.

“Насправді все набагато складніше, і недарма існує окрема сфера діяльності - транспортна логістика, яка керує цілою системою матеріальних, інформаційних, фінансових та юридичних ресурсів задля проведення товарів по ланцюжку від виробника до споживача. Тому справжньою проблемою для вантажовласників і транспортних компаній є раціональна інтеграція всіх цих ресурсів в єдину систему. І допомогти в цьому може митний брокер - компанія, що бере на себе складські послуги, міжнародні перевезення та митні задачі,” - розказали в “Ost-West Express”.

Які складські послуги можна отримати

Зараз складська сфера тісно пов’язана із транспортною логістикою та новітніми інформаційними технологіями. Завдяки професійній підготовці складського персоналу та керівництва склад працює ефективно, не допускаючи простоїв товару або плутанини, і в цьому велику роль відіграє автоматизація процесів:

  • приймання та комплектування автонавантажувачами;
  • палетування та фільмаж (упаковка плівкою) спеціальними машинами;
  • динамічні системи безпаперового сортування товарів тощо.

Окрім завантаження/відвантаження та зберігання, сучасний комфортний складський сервіс пропонує ще й доставку адресатам, а також оформлення всієї необхідної документації. Всі процеси на складі провадяться в тісній співпраці з транспортниками та митними брокерами.

Як допомагає митний брокер

Послуги зі сфери митних операцій - це декларування товарів, які проходять митний контроль на кордоні. Не обов’язково наймати компанію - митного брокера, але його допомога значно полегшує життя перевізникам:

  • митне “очищення” товарів імпорту-експорту
  • заповнення дозвільних документів на папері і в електронному вигляді;
  • розрахунок мита;
  • спрощення спілкування між органами влади і експортерами-імпортерами.

Оскільки перевірка документації може відбуватися в будь-якій точці логістичного маршрута, послуги митного брокера знадобляться в кожній країні слідування, не лише в кінцевому пункті.

Отже, аби спростити життя і вести безперебійну успішну роботу, вантажовласникам і перевізникам варто шукати компанію, яка надає одразу весь комплекс логістичних і митних послуг. Це значно економить час і нерви, а також вбереже від простоїв та плутанини.