Дуже багато споживачів віддає перевагу живому пиву. Слід розібратися, що ж це за напій і чим він відрізняється від стандартного.
Технологія виробництва
Живе пиво - це той напій, який не проходив процес пастеризації. Тобто він не оброблявся під впливом температур. В результаті пиво зберегло живі дріжджі і в ньому далі відбувається процес бродіння. Пастеризацію проводять, щоб забезпечити напою більш тривалий термін придатності. Там немає живих організмів, але таке пиво здатне стояти на полицях магазинів протягом року, іноді навіть більше. Це дуже зручно для великих виробництв, адже там пиво зберігається довго і часто транспортується великими партіями в інші регіони. Живий напій зазвичай продають на пивоварнях або в спеціалізованих магазинах. Через те, що воно відрізняється невеликим терміном зберігання, виробляють пиво в тому ж регіоні, де відбувається продаж.
Скільки зберігається напій
Живе пиво, яке налили в пластикову пляшку, може зберігатися максимум 1 добу. Коли виконується відкритий розлив, воно насичується киснем, що призводить до окислення. Тому і смак змінюється. Після привозу живе пиво зберігають в герметичних контейнерах, при цьому повинна забезпечуватися температура 0°С. Тоді термін зберігання становить 1-3 місяці. Якщо температура буде нижче, то живі дріжджі зможуть зберігатися довше. При збільшенні температури відбувається загибель дріжджів, що робить смак напою не дуже приємним. Якщо воно залишається в такому положенні в герметичній тарі, то через 5-7 днів повністю втрачає смак.
Фільтрація
Розділяють два види живого пива - фільтроване, нефільтроване. За допомогою фільтрів забирається мутний осад, він створюється в результаті залишків солоду і дріжджів. Після проведення фільтрації напій буде прозорим, а також зменшується кількість живих організмів. Якщо придивитися до нефільтрованого пива, то воно каламутне.
Вибір живого пива
Тут дають кілька рекомендацій:
- вивчити наявність сертифіката на товар. Документ вказує, коли було виготовлено пиво і який його термін придатності. Також прописуються характеристики;
- пиво не повинно володіти різким запахом дріжджів;
- в разі наявності кислого смаку слід розуміти, що перед вами несвіже пиво;
- можливий на дні невеликий осад, але він допустимо в невеликій кількості.
Ціна
У порівнянні зі звичайним пастеризованим пивом живе коштуватиме дорожче в 1,5-2 рази. Це при ідентичному обсязі. Згідно з твердженнями висока ціна встановлюється через невеликі обсяги виробництва. А це впливає на збільшення собівартості продукції в готовому вигляді.
Компанія "Уманьпиво" пропонує споживачам якісне живе пиво, яке було вироблено згідно з усіма вимогами та нормами.