При облаштуванні інтер'єру офісних приміщень дизайнери відштовхуються від бізнес-концепції компанії та специфіки послуг чи продукту, що пропонується клієнту. Більшість сучасних компаній обирає офіс типу опен-спейс – відкрите планування, коли співробітники знаходяться в одному приміщенні без окремих кабінетів.

Розглянемо базові рекомендації щодо облаштування офісу у форматі опен-спейс та організації освітлення. Більш докладнішу інформацію стосовно дизайну офісних приміщень можна знайти за посиланням https://partner-design.com.ua/ua/duzayn-interery/dizayn-ofisu/ на сайті студії Partner Design.

опен-спейс

Освітлення, кольорова гама та зонування приміщення сучасного офісу

  • Освітлення. Креативним і творчим компаніям краще обрати жовте освітлення та теплі відтінки в інтер'єрі, тоді як для заводського або промислового офісу більше підійдуть холодні тони і, відповідно, блакитне (холодне) або біле (нейтральне) освітлення. Масивні освітлювальні конструкції є сенс використовувати як акцент, якщо це дозволяє стилістика інтер'єру. Точкові світильники допоможуть візуально підняти стелі і розширити простір.
  • Зонування. Якщо в офісному приміщенні по типу опен-спейс є необхідність організувати окремі кабінети для керівництва чи для проведення переговорів, замість глухих стін можна використовувати скляні перегородки – це додасть приміщенню легкості. Добре підійде прозоре, тоноване чи кольорове скло. Ще один варіант для зонування приміщення – елементи мобільного офісу-трансформеру, коли перегородки за необхідності можна встановлювати, прибирати чи переміщувати. Робочі столи частіше за все розставляють лінійним способом або кутовим. У деяких компаніях співробітників розсаджують за відділами або групами за проектами, над якими вони працюють спільно.
  • Колір. Щодо кольорової гами, то практика багатьох компаній показує, що використовувати можна практично будь-які відтінки, головне – їх правильно поєднувати. Якщо в інтер'єр необхідно додати яскраві корпоративні кольори, наприклад, червоний або помаранчевий, їх потрібно комбінувати з нейтральними. Це необхідно, щоб простір не був занадто агресивним і перенасиченим. Наприклад, червоний ідеально комбінується з білим, сірим і чорним.

опен-спейс

На сайті студії Partner Design можна ознайомитись з реальними прикладами успішних проектів офісних приміщень сучасного типу опен-спейс.