Згодом верхній одяг або взуття, піддаючись впливу навколишнього середовища, приходить в непридатність, тому своєчасний правильний догляд допоможе значно збільшити термін експлуатації багатьох речей.

Якщо ви бажаєте вигідно придбати захист на одяг, то вам варто відвідати інтернет-магазин Наномаркет вже зараз!

Види водовідштовхувальних засобів

Різні види водовідштовхувальних засобів можуть мати різну форму випуску. До них відноситься:  

- Спреї. Вони підходять практично до будь-яких видів матеріалів виготовлення. Їх можна використовувати для верхнього одягу або взуття. Водовідштовхувальні спреї досить просто наносити на поверхні. Термін дії таких засобів більш тривалий.

- Просочення. Проникаючи вглиб матеріалу, такий засіб надійно захищає поверхню від негативного впливу атмосферних опадів. Вибирають просочення для кожного виду тканини окремо. Замшеві матеріали вимогливі до наявності в складі засобу фторкарбонових смол. Просочення дозволяє утворити на поверхні матеріалу своєрідне епоксидне покриття. Якщо виріб виконаний з гладкого виду шкіри, то краще для нього підібрати силіконові просочення, а для інших матеріалів відмінно підійде засіб з фторвмісними гідрофобізаторами.

- Крем. Подібний склад відрізняється густою або рідкою консистенцією. Шкіру найкраще просочувати густим кремом, до складу якого входить віск, фарбувальні компоненти, розчинник і тваринний жир. Рідкий крем найкраще застосовувати тільки в теплу погоду, так як в складі такого засобу міститься незначна кількість розчинників. Захист матеріалу в цьому випадку буде менш надійним. Такий крем часто використовують для взуття, так як завдяки йому, воно буде відрізнятися характерним блиском.

Дуже рідко люди носять одяг і взуття з одного типу матеріалу, тому найкраще купувати спрей, яким можна обробляти різні види поверхонь.

Чому варто використовувати водовідштовхувальне просочення

Застосування такого засобу дозволить зробити матеріал верхнього одягу або взуття більш стійким до впливу погодних умов. При цьому водовідштовхувальні засоби практично не впливають на повітропроникність вироби. Вони абсолютно безпечні для шкіри людини, але при використанні їх необхідно дотримуватися правил безпеки. Матеріал після нанесення просочення стає гнучким і м'яким, швидше висихає і довше підтримує первісний вигляд. Процедура обробки може вимагати деякого часу, але результат буде приголомшливим.

Як вибрати водовідштовхувальне просочення

При виборі водовідштовхувальних просочень фахівці рекомендують відштовхуватися від наступних критеріїв:

-          тип матеріалу;

-          склад;

-          виробник.

Вироби перевірених виробників просочень для одягу і взуття будуть коштувати трохи дорожче, але при догляді за речами не варто проявляти економію на таких речовинах. Можна підібрати вузьконаправлений засіб, який ідеально підійде до певного типу матеріалу. Вказівка призначення завжди відображається на упаковці водовідштовхувального засобу.

Багато хто прагне купувати універсальні види, так як вони охоплюють широку гаму натуральних матеріалів. Вузьконаправлені засоби краще доглядають за матеріалом певного типу, але можуть абсолютно не підходити для іншого. Водовідштовхувальні засоби поділяють на засоби по догляду за верхнім одягом або взуттям.