Теплиця в домашньому саду - це свіжі овочі круглий рік. Якщо ви вже вирішили побудувати теплицю, вам слід вибрати її тип - і конкретно матеріал. На ринку доступні такі покриття, як фольга, мінеральне скло, оргскло та полікарбонат. Теплиці з полікарбонату - це найпопулярніше рішення, тому що ціна на полікарбонат достатньо приваблива.

У теплиці можна вирощувати всі рослини, які люблять трохи більш високі температури. Найпопулярнішими є помідори та огірки, але крім них ви можете вирощувати салат, селеру та перець. Багато садівників вирощують в теплицях малину та полуницю, а також - що стає все більш поширеним - цитрусові та інші рослини, які не зустрічаються в Україні природним шляхом.

Теплиці з полікарбонату

Полікарбонат стійкий до зміни температури та має здатність зупиняти ультрафіолетове випромінювання. Полікарбонат, який використовується в теплицях, може бути твердим (прозорим) або камерним (молочним). Камерний полікарбонат легкий і має чудові теплоізоляційні властивості - він здатний утримувати більше тепла всередині теплиці, ніж скляні панелі. Завдяки цьому рослинність теплолюбних рослин може бути значно прискорена. Крім того, камерний полікарбонат випускається у багатьох форматах - завдяки чому ви можете легко вибрати його для кожної теплиці. Зазвичай зустрічається товщиною 8 або 10 мм, а панелі товщиною 16 мм зустрічаються рідко.

Твердий полікарбонат - другий з типів - на жаль, не дуже стійкий до механічних пошкоджень, а також має слабкі теплоізоляційні властивості. Він доступний у невеликих форматах, тому якщо у вас більше парників, міцний полікарбонат не буде хорошим вибором.

Також є покриття, які є комбінацією обох типів полікарбонату, які надають більшу універсальність. Однак, завдяки численним перевагам камерного полікарбонату, цей матеріал є одним з найбільш часто використовуваних матеріалів.

Габарити парникових конструкцій

Найчастіше вибирають теплиці розміром близько 300 х 450 см. Такі розміри дадуть вам близько 12м2 землі, що, безумовно, буде достатньо для ведення домашнього розведення рослин протягом року. Крім того, якщо теплиця не перевищує 35 м2, ви можете побудувати її без формальностей.

Важливо, щоб конструкція теплиці була зручною (досить високою) та містила зручні двері. В якості будівельного матеріалу ви можете вибрати сталь, дерево або алюміній. Однак найкраще використовувати готові парникові пропозиції, окремі елементи яких ідеально підібрані, що дозволяє легко будувати таку конструкцію самостійно в саду, не потребуючи найму фахівців.