Як від них позбутися назавжди?
Як приємно пройтися квітучим садом та вдихнути аромат зеленої крони та яскравих квітів… Кожне дерево є відображенням кропіткої праці садівника, його щоденних турбот та значних витрат часу та грошей. Часто буває, що небажаними гостями в саду стають маленькі, на перший погляд, нешкідливі жителі – мурахи. Коли вони починають псувати кущі, підгризають ягоди та квіти, вони стають вже не такими вже безневинними. Боротьба з цими шкідниками стає для садівника головною задачею. На сайті https://yaskravaklumba.com.ua/ua/stati-i-video/interesno-znat/muravi-v-sadu-teplitse-i-na-griadkah-polza-i-ushcherb-kak-izbavitsia-navsegda можна ознайомитися з унікальними та ефективними способами боротьби з мурахами.
Чим саме мурахи шкодять рослинам?
Якщо мурахи оселилися в грунті, то рослинам стає непереливки – у грунті підвищується склад гумусу, а кислотність зашкалює. Для деяких рослин такі умови є неприйнятними і садівникові доводиться пересаджувати в інше місце.
Мурахи – справжні ласуни. Вони обожнюють покоштувати солодкі частини рослин. Мурахи, як справжні гурмани їдять солоденький пилок та сік із квіткових бутонів. Скажете, яка різниця між мурахами та бджілами? Бджола дбайливо відсмоктує смачненьке, а кожна мураха безжалісно відгризає свою смакоту, наносячи непоправну шкоду врожаю. Якщо мурахи з’являються на полуниці, малині чи суниці, а садівник своєчасно не зверне на це уваги, то ризик залишитися зовсім без врожаю зростає в рази. Мурахи, як ненаситні, об’їдають солодкуваті бутони кожної квіточки.
Крім поїдання смачних частин рослин, мурахи виконують функцію поштаря-шкідника, розносячи по городу чи саду насіння бур’яну.
Що робити, якщо мурахи все ж таки з’явилися?
Існують різні способи боротьби з маленькими шкідниками, що перевірені роками, а їх ефективність за умови своєчасного застосування, підтверджена багатьма садівниками:
1. Механічні. Побілка нижньої частини дерев. Мурахи дуже прив’язані до свого «дому», - варто викопати мурашник та викинути його подалі від саду.
2. «Народні» способи. Мурахам дуже не подобається борна кислота. Слід розвести її невеликою кількістю цукру, просочити цим розчином кухонні губки та розкласти біля мурашників. Такий смаколик гарантовано приведе до загибелі мурах. Всі мурахи дуже не люблять різкі та яскраві аромати, наприклад, розчин мильної води, або водичка з корицею стане не дуже приємним частуванням. Також можна обробити рослини перцевою водичкою (з чорним або червоним перцем). Перець не зашкодить рослинам, а мурахи розбіжаться.
3. Спеціальна садова хімія. Сучасна хімічна промисловість пропоную якісні та ефективні засоби проти мурах – Фіпроксан, Антимурав’їн в гранулах, Мурацид. Завдяки своєму унікальному активному складу, ці засоби можуть проникати в самий центр мурашника та знищити матку. Не дивлячись на складний хімічний склад, жоден з цих препаратів жодним чином не впливає на рослини.
Своєчасна боротьба з комахами – гарантований врожай!