Щорічно право переїхати в США і отримати тимчасову посвідку на проживання виграють сотні українців.

Президент США Дональд Трамп після терористичного акту в Манхеттені, закликав відмовитися від розіграшу імміграційних віз, більше відомого як Green Card - "Зелена карта". Втім, Держдепартамент вже заявив про те, що лотерея поки залишиться, всупереч волі президента.

Що таке Green Card?

Насправді програма розіграшу права бути резидентом США називається не Green Card, а диверсифікаційна лотерея. Сама ж "Зелена карта" - посвідчення на право проживання в країні.

Крім виграшу в лотереї, таку ж зелену карту США можна отримати, влаштовуючись на роботу, отримуючи політичний притулок і іншими способами. Але найпростіший - участь в безкоштовному розіграші. Крім цієї лотереї, для жителів деяких країн іноді вводяться окремі конкурси та розіграші отримання тимчасової посвідки на проживання.

Брати участь можуть всі?

Брати участь в диверсифікаційній лотереї можуть без обмежень всі повнолітні люди з як мінімум середньою освітою. Заявник повинен бути уродженцем держави, в посольство якої подає документи. Деякі вдаються до допомоги агентств, які можуть виконати всю підготовчу роботу для клієнта. Однак це тільки технічна сторона процедури подання.

Реєструються учасники на сайтах посольств, потім, при правильному оформленні всіх паперів, чекають результатів розіграшу. Всього в світі в лотерею минулого року виграли близько 55 тисяч осіб, близько трьох тисяч з них - українці. Втім, їдуть в США потім далеко не всі.

Розіграш Green Card можуть скасувати?

Державний департамент поки буде продовжувати розіграш, проте Трамп обіцяв домогтися відмови від лотереї. Гіпотетично, Держдепартамент повинен підкорятися саме президенту, а якщо він зможе заручитися підтримкою Конгресу, то Green Card можуть дійсно скасувати.

Критики лотереї вже давно говорять про те, що США більше не мають потреби в такій кількості мігрантів, навіть якщо приїжджають кваліфіковані кадри. Також виграють в лотереї і шахраї, а іноді - і потенційно небезпечні громадяни, наприклад, такі, як виходець з Узбекистану, що влаштував теракт в центрі Нью-Йорка.