Дата подальшого візиту до лікаря-гінеколога повинна бути зазначена в календарі кожної жінки. Тим часом багато жінок забувають записатися на прийом до лікаря інтимного здоров'я. Деякі з них зайняті, інші вважають, що якщо нічого не відбудеться, то призначати зустріч не має сенсу. Варто пам’ятати, що профілактичні гінекологічні огляди надзвичайно важливі. Чому слід регулярно відвідувати свого гінеколога?

Як часто слід відвідувати гінеколога?

Будь-яка жінка, яка вже мала статеве дозрівання або статевий акт, повинна відвідувати гінеколога хоча б раз на рік. Візит до фахівця дозволяє стежити за станом репродуктивних органів і постійно бачити будь-які зміни. Відхилення від норми, виявлене під час профілактичних оглядів, буде показанням до подальшої діагностики або лікування. Варто правильно підготуватися до візиту до спеціаліста - важливий вибір правильного лікаря.

Яка мета відвідування гінеколога?

Під час візиту гінеколог повинен опитати пацієнтку щодо її здоров’я, фізичного та психічного стану та сексуальних контактів. Під час гінекологічного огляду лікар оцінить стан репродуктивних органів і візьме мазок для цитологічного дослідження - це один з основних тестів у профілактиці раку шийки матки. Гінеколог також може зробити УЗД репродуктивних органів - яєчників, маткових труб та матки, оглянути груди пацієнтки. Варто знати, що гінекологічне обстеження дозволяє виявити багато недуг і захворювань на ранній стадії, що значно збільшує шанс їх вилікування!

Про які проблеми пацієнти повідомляють гінеколога?

Найпоширенішим станом, з яким жінки звертаються до гінеколога, є запалення піхви. Медичну допомогу шукають пацієнти, які відчувають свербіж, печіння або виділення з неприємним запахом. Нелікований мікоз, запалення або венерична хвороба можуть призвести до ускладнень, тому при появі таких симптомів жінка повинна негайно записатись до лікаря.

Які захворювання може виявити гінеколог під час обстеження?

Під час гінекологічного огляду лікар може побачити ерозію шийки матки, тобто видимий дефект епітелію або помітити порушення в анатомічній будові репродуктивних органів. Цитологічне дослідження дозволяє виявити рак шийки матки в доклінічному (безсимптомному) стані, тобто в той момент, коли є дуже хороший шанс на одужання! Під час огляду гінеколог може також побачити кісту яєчника або міому матки. Варто пам’ятати, що майже всі зміни на ранній стадії можна лікувати. Навіть якщо потрібна хірургічна операція, період одужання буде коротким, і пацієнти швидко відновляться і стануть здоровими.

Необхідно проводити регулярні огляди у гінеколога, щоб збільшити шанс виявити ураження та захворювання. Рання діагностика дозволяє здійснити ефективний процес лікування і, в багатьох випадках, врятувати життя.