Основні правила вибору профнастилу

Профнастил, який також відомий на ринку як металопрофіль, протягом багатьох років займає лідируючу позицію серед оздоблювальних будівельних матеріалів. Завдяки невеликій вазі, доступній ціні та тривалому терміну експлуатації даний матеріал використовується для виконання найрізноманітніших видів будівельних робіт, починаючи від обробки покрівлі та закінчуючи зведенням парканів. При цьому для кожного виду робіт використовується свій вид профнастилу. Саме тому кожен покупець при придбанні металопрофілю замислюється над тим, який з видів кращі придбати для виконання того чи іншого типу будівельних робіт.

Які правила вибору профнастилу?

Види профнастилу

Залежно від сфери використання листи металопрофілю прийнято розділяти на кілька типів. Відповідний поділ є умовним, так як більшість видів даної категорії будівельних матеріалів є універсальними незалежно від маркування і можуть використовуватися для самих різних роботах. Однак, незважаючи на це, багато фахівців все ж звертають увагу на маркування, так як вона дозволяє дізнатися міцність матеріалу, термін його експлуатації та рівень навантаження, яку здатний витримувати лист.

Згідно з державними стандартами, профнастил маркується наступними літерами:

  • «С» - стіновий лист;

  • «Н» - листи для настилу;

  • «К» - покрівельні листи;

  • «НС» - універсальний металопрофіль.

Кожен з них відрізняється своїми експлуатаційними характеристиками:

  • Стіновий профнастил. Відрізняється невеликою висотою хвилі та проводиться шляхом пресування трьох сталевих листів. Вважається найкращим рішенням для облицювальних робіт і створення поверхонь, що не піддаються навантаженню.

  • Покрівельний металопрофіль. Володіє середніми показниками висоти хвилі та помірною щільністю металу. Відрізняється порівняно невеликою вагою і високою міцністю, що дозволяє витримувати будь-які покрівельні навантаження. При необхідності можна використовувати для обробки стін.

  • Несучий. Лист, що відрізняється високою міцністю і має найбільшу вагу. Проводиться переважно з оцинкованих листів, що дозволяє використовувати його абсолютно для будь-яких цілей.

Як підібрати профнастил для покрівлі

Листи покрівельні металопрофілю повинні жебракувати з урахуванням експлуатаційних особливостей. Листи для покрівлі повинні мати стійкість до різних негативних погодних умов, а також повинні витримувати вагу осіб, які в майбутньому будуть займатися обслуговуванням покрівлі. Це дозволить уникнути можливих механічні пошкодження при виконанні покрівельних робіт і максимально збільшити термін експлуатації не тільки покрівлі, але і всієї будівлі.

Як вибрати металопрофіль для паркану

Якщо будівельний бюджет обмежений, фахівці рекомендують купувати оцинковані листи для паркану. Оцинкування забезпечить захист матеріалу від корозії, вологи і різких температурних змін завдяки чому паркан буде експлуатуватися близько 30-ти років без втрати своїх властивостей.

Але за умови достатнього обсягу фінансових коштів фахівці рекомендують звертати увагу на пофарбовані з двох сторін листи. Вони будуть відрізнятися більш приємним естетичним виглядом, а також більш тривалим терміном експлуатації - приблизно 50 років.

Визначиться з вибором профнастилу та вирішити для себе який краще - ви можете на сайті https://allebau.com.ua .