У профілактичних цілях, для корекції порушень опорно-рухового апарату або лікування плоскостопості призначають ортопедичні устілки. Вони замінюють природню амортизацію, підтримують склепіння стопи і допомагають рівномірно розподіляти на неї вагу тіла. При більш серйозних захворюваннях потрібно вже спеціальне взуття.

Види ортопедичних устілок

За своєю конструкцією устілки і супінатори бувають поздовжніми, поперечними і комбінованими. Вони призначені для лікування різного типу плоскостопості у дитини. Крім цього, можуть використовуватися і інші різновиди лікувальних устілок – при артриті, остеоартрозі і п'яткової шпори у дорослих.

Іноді ортопеди призначають індивідуальне виготовлення вкладишів. Такі ортопедичні стельки можна замовити у підприємстві ОРТО-КРОК, де сучасні технології виробництва дозволяють врахувати всі анатомічні особливості стопи конкретної людини.

Вибір устілок

Для правильного підбору ортопедичних устілок є кілька загальних рекомендацій:

  • при п'яточнійшпорі підійдуть вироби, що підводять п'яту;
  • від мозолів допоможуть м'які устілки з пористою структурою;
  • при нестійкості голеностопа - напівтверді устілки з гнучкого пластику;
  • людям з вагою більше 100 кг потрібні досить жорсткі вироби з металу або графіту;
  • при поздовжньої плоскостопості - вкладиші під конкретні ділянки ступні, при поперечної - спеціальна подушечка для пальців (пелот);
  • дітям кращим варіантом будуть устілки з термопласту, що приймають форму ступні.

Профілактичні супінатори можна купувати самостійно, а ортопедичні устілки з лікувальним ефектом повинен підбирати лікар.

Як підібрати ортопедичне взуття?

Спеціальне взуття призначається при більш складних порушеннях - варусна або вальгусна деформація у дітей, детельніше ознайомтесь на сторінці https://ortokrok.com/posts/10. Тут потрібне застосування спеціального взуття з високим берцем. Для лікування клишоногості ортопеди використовують черевики під назвою брейси, в яких стопа фіксується в певному положенні на планку. Взуття від плоскостопості повинно бути відповідного розміру, якісне, легке та зручне, з широким носком і каблуком близько 5 мм, задня частина черевика – висока і щільна. У взуття повинна вкладатися ортопедична устілка.

Підприємство "Орто-Крок" пропонує замовити будь-які ортопедичні вироби для дорослих та дітей. Більш детальніше ознайомитись з продукцією можна на сайті компанії https://ortokrok.com/.