Купівля квартири – завжди довгоочікувана і радісна подія. Тож для того, щоб ваша квартира приносила вам радість і після підписання угоди – необхідно переконатися в юридичній чистоті документів на неї. Як це зробити, ми розповімо далі.

Неважливо, де ви знаходитеся, в Ужгороді, чи в будь-якому іншому місті України. Ми – команда GetHom і ми, як кваліфіковані юристи з нерухомості, допоможемо вам дистанційно перевірити продавця чи забудовника. За посиланням нижче ви зможете знайти всю інформацію про нашу роботу.

Чому важливо перевіряти документи

Купівля квартири як в новобудові, так і на вторинному ринку, несе в собі багато ризиків. Наприклад, в новобудові завжди існує ризик «замороження» будівництва. На вторинному ринку можуть продавати нерухомість за фальшивими документами, або без відома співвласників. Саме тому необхідно з усією відповідальністю перевіряти і забудовника, і власника.

Право власності

Документи, які підтверджують право власності на квартиру – найперше, що потрібно перевіряти. В залежності від того, яким чином продавець отримав право власності на цю нерухомість, змінюються і документи, які слід перевірити. Наприклад:

 • якщо квартира отримана у спадок – свідоцтво про право на спадок;

 • якщо це приватизована чи кооперативна нерухомість – свідоцтво про право власності та технічний паспорт;

 • якщо отримана через підписання угоди – угода купівлі-продажу, обміну, або дарунку, а в разі угоди про по життєве утримання – свідоцтво про право смерті попереднього власника.

Технічний паспорт

Це ще один важливий документ на квартиру, який потребує вашої уваги. В технічному паспорті ви зможете знайти всю найнеобхіднішу інформацію про квартиру. А саме:

 • тип планування та кількість кімнат в квартирі;

 • її загальну площу та площу кожної кімнати, висоту стелі, розміри вікон;

 • тип балконів;

 • тип опалення;

 • наявність каналізації;

 • місце розташування нерухомості.

Крім цього, вам доведеться перевіряти і інші документи на квартиру. Зверніть увагу на те, що список документів для новобудови і вторинної нерухомості різний. Тож давайте розберемося, коли і які документи потрібно перевіряти.

Які документи забудовника потрібно перевіряти

Для того, щоб переконатися в надійності забудовника, перш за все, необхідно перевірити його репутацію. Якщо компанія вже успішно завершувала будівництво хоча б одного об’єкта, не знаходиться в епіцентрі скандалу чи на межі банкрутства, не мала проблем з інвесторами – можна переходити до перевірки її документів. Каталог Новобудов Одеси:

https://gethom.com/новостройки

Перевірити доведеться одразу декілька документів:

 • установчі – у компанії повинен бути офіційний статус забудовника;

 • право на земельну ділянку – найчастіше це договір оренди, рідше – свідоцтво про право власності;

 • містобудівні умови та обмеження – тут є вся інформація про те, який саме об’єкт компанія має право будувати на цій земельній ділянці;

 • дозволи на проведення будівельних робіт – без них будівництво якщо і розпочнуть, то завершити не матимуть права;

 • звіт по перевірці проектної документації – проект обов’язково має бути перевірений та затверджений спеціалістом;

 • технічні умови на підключення комунікацій – за їх відсутності об’єкт залишиться без електроенергії, водо- та газопостачання;

 • угода з інвестором – тут мають бути абсолютно всі технічні характеристики вашої майбутньої квартири, а також обов’язки та відповідальності сторін.

Які документи перевіряти у продавця на вторинному ринку

Незважаючи на розповсюджену думку про безпеку купівлі вторинної нерухомості, такі угоди також несуть в собі певні ризики для покупця. Для того, аби їх уникнути, необхідно вимагати у продавця наступні документи:

 • паспорти та ідентифікаційні коди всіх власників квартири – якщо співвласники діти – свідоцтва про народження;

 • якщо на момент придбання квартири продавець був одружений – дозвіл на продаж від дружини чи чоловіка, завірений нотаріусом;

 • згоди на продаж від всіх співвласників квартири – в обов’язковому порядку завірені нотаріусом;

 • якщо співвласники неповнолітні, недієздатні чи обмежено дієздатні – дозвіл на проведення угоди від опікунських органів;

 • довідки про відсутність заборгованостей за комунальні послуги;

 • довідка з БТІ про те, що в квартирі не проводили незаконних перепланувань;

 • виписка з будинкової книги про те, що в квартирі немає зареєстрованих або зареєстрований лише продавець.

Крім того, обов’язково стежте за самим продавцем. Він не повинен здаватися вам алко- чи наркозалежним, або людиною з психічними розладами. В іншому випадку суд може визнати, що в момент підписання угоди продавець був недієздатним і її визнають незаконною. Більше інформації про те, як самостійно перевірити квартиру при купівлі, є на нашому сайті:

https://gethom.com/ 

Як придбати квартиру вигідно і безпечно

Незалежно від того, яку ви квартиру обрали: від забудовника чи на вторинному ринку, ми –GetHom допоможемо вам її перевірити. Наша команда юристів знається на перевірці документів забудовника і власника вторинної нерухомості. Ми перевіримо всю документацію, проведемо оцінку ризиків і дамо вам звіт по проведеній роботі, написаний зрозумілою для простої людини мовою.

Перевірку квартир в Ужгороді чи в будь-якому іншому місті України, ми виконуємо в режимі онлайн. Крім перевірки документів ви отримуєте супровід юриста на всіх етапах угоди. Ми дамо відповіді на всі ваші запитання, розкажемо, як правильно вчинити в тому чи іншому випадку.

Висновки – які документи перевіряти при купівлі квартири

Отже, виходячи з всього вищесказаного, можна дійти висновку, що перевіряти необхідно всі квартири: і в новобудові і на вторинному ринку. Забудовник повинен мати право на користування земельною ділянкою та всі дозволи на будівництво. У продавця на вторинному ринку повинні бути документи про право власності, дозволи на продаж квартири від всіх співвласників.

Аби бути впевненому в тому, що квартира яку ви обрали, чиста з юридичної точки зору, достатньо звернутися в GetHom. Ми проведемо повну перевірку і оцінимо ризики для того, аби ви були впевнені в безпечності тої чи іншої угоди.