Картинки по запросу Рис – основа суші

Рис – базовий інгредієнт суші, на вигляд він білий, з коротким зерном. Перед приготуванням ролів рис змішується з цукром, сіллю і рисовим оцтом, а також може включати комбу і саке. Рис, який використовується в суші, іноді готують з комбінації цього та інших видів рису і навіть з диким рисом. Якщо приготування суші – надто складний процес, за посиланням можна замовити доставку суші в Києві прямо додому, та насолоджуватися оригінальним смаком японської страви. Сушисти «ЯпонаХата» знаються на суші, володіють секретами їх приготування, тому клієнти завжди задоволені замовленням.

Про особливості рису для суші

Рис сам по собі є невід'ємною частиною суші і в багатьох відносинах є характерною рисою цієї страви. Самий класичний тип суші, нігірі-дзусі, - це просто насип пресованого рису для суші з рибою на ньому. Нігірі-дзусі може включати водорості норі в тонку смужку навколо нього, а також шматочки кальмара або вугра. Однак найпоширеніший тип суші на заході - маки-дзусі. Маки-дзусі складається з рисових рулетів, загорнутих у водорості норі, як зсередини, так і зовні, і різноманітні начинки.

Рис для суші повинен бути досить липким, щоб формувати з нього пружні роли. Це особливо вірно в стравах, таких як урамакі, де рис знаходиться зовні норі, і тому повинен чіплятися за нього. Хороший рис повинен мати ступінь клейкості, при якій всі зерна щільно злипаються, але він не повинен бути настільки липким, щоб перетворюватися в аморфне рисове пюре. Оскільки довгозернистий рис має тенденцію бути досить сухим, він не підходить для використання в суші, так як недолік вологи робить його недостатньо липким. Короткозерністий рис досить вологий, щоб при правильному приготуванні добре склеюватися.

Щоб приготувати рис для суші, шеф-кухар відварює його до майже готовності. Потім готують соус, змішуючи в мисці цукор, сіль і рисовий оцет. Цукор повинен бути повністю розчинений на слабкому вогні, а потім суміш повинна охолонути. Приготований на пару рис, поки він ще гарячий, слід розкласти в велику дерев'яну або керамічну миску або на велику тарілку. Потім соус поливають зверху риса, і його швидко вбирають в себе зерна.

Суміш соусу для приготування 3 чашок рису для суші включає близько 1 чайної ложки (6 г) солі, 3 столові ложки (37,5 г) цукру і 0,33 склянки (78,8 мл) рисового оцту. Різні регіони мають свої версії цього рецепта. Наприклад, в токійських суші-барах використовують 2 чайні ложки (12 г) солі, а в Осаці - 4 або навіть 5 столових ложок (50 або 62,5 г) цукру, що призведе до отримання набагато більше солодкого рису.