Необхідність для спального місця придбати ортопедичний матрац вже для кожної людини не викликає жодних сумнівів, адже від якості сну залежить дуже багато. Однак, правильно обрати ту чи іншу модель можуть лише одиниці.

Різноманітність таких товарів, призначених для сну, часом може поставити кожного покупця в тупик. І хоча сьогодні вже важко здивувати когось ортопедичним матрацом, визначитися з точним вибором без допомоги фахівця буває навіть неможливо. Експерти інтернет-магазина Мебель Ок розповіли про те, за якими критеріями варто вибрати ортопедичний матрац.

Різновиди ортопедичних матраців

Спочатку варто знати про те, що такі вироби класифікуються в залежності від основи, яка використовується у матраці. Так, вони бувають:

  • Безпружинні;
  • Пружинні.

Ортопедичний матрац з пружиною

Крім того, в свою чергу, пружинні вироби можуть мати блок «Боннель» або ж мати незалежні пружинні блоки Pocket Spring.

Який обрати: з пружиною чи без?

Для того, щоб добре розуміти, яка саме конструкція буде найбільш вдалою, необхідно порівняти їх характеристики.

Обидва види матраців мають ортопедичний ефект, тобто, у повній мірі забезпечують природне положення спини й хребту у той час, коли людина спить або ж просто відпочиває на ліжку. Винятком можуть бути лише ті моделі, що мають пружинні блоки «Боннель», оскільки ортопедичних властивостей у них мінімально.

Така система пружин характеризується взаємопов'язаною конструкцією. Тобто, тиск у одній точці на матрац буде стовідсотково тягнути за собою відповідну реакцію від пружин, що знаходяться по сусідству. Окрім того, все навантаження буде рівномірно розподілятися на всі пружини.

Не дивлячись на те, що такі вироби мають досить низьку вартість, така особливість пружинних блоків є істотним недоліком, особливо коли матрац необхідний для двоспального ліжка. Будь-які зміни у позі людини викликають коливання спального місця, що знаходиться поруч.

Безпружинний ортопедичний матрац

Матраци, що мають незалежний пружинний блок, такого недоліку не мають, оскільки в них має місце точкова реакція на вагу людини або тиск. Завдяки такій властивості, ці вироби добре повторюють всі контури тіла, враховуючи його особливості та демонструючи відмінний рівень анатомічного й ортопедичного ефекту. Тобто, навіть якщо на двоспальному ліжку будуть спати юди у різній ваговій категорії, то це не буде викликати зовсім ніяких незручностей.

За думкою спеціалістів інтернет-магазину Мебель Ок, конструкції, що не мають пружин є симетричними або асиметричними комбінаціями настильних шарів із різноманітних матеріалів. Залежно від жорсткості або еластичності прошарків визначається рівень жорсткості самого матрацу. При цьому, найпопулярнішими моделями є вироби із середньою жорсткістю, які забезпечують оптимальний баланс для тіла людини.