При переїзді закордон із родиною чи коли Ваша дитина планує навчатися закордоном перш за Все необхідно підготувати необхідні документи, які вимагають ті чи інші установи закордоном. У найпопулярніших, серед наших співвітчизників, країн діє Гаазька конвенція, і тому всі документи необхідно легалізувати через проставлення штампу апостиль.

Що таке апостиль

Апостиль є спеціальним штампом, що проставляється на офіційних документах, щоб підтвердити їх справжність. При нанесенні цього штампу, документ отримує юридичну силу в іншій державі.

В Україні апостилювання документів виконується в трьох офіційних представництвах в Києві:

  • у Міністерствi Юстиції України;
  • у Міністерствi Закордонних справ України;
  • У Міністерстві освіти України.

Правильний вибір представництва безпосередньо залежить від потрібного вам документа. Апостиль на довідки з місця проживання, на довідки про судимість та медичні довідки проставляють в Міністерстві Закордонних справ.

Свідоцтва про шлюб, про народження, та інші документи, які видає ЗАГС, нотаріальна документація -апостилюються в Міністерстві Юстиції.

Спеціальний штамп апостиль на дипломи і документи, що пов'язані з освітою, проставляє Міністерство освіти.

Де краще ставити апостиль

Наприклад, апостиль на різноманітні свідоцтва (народження чи шлюбу) самостійно поставити легко, тому що нещодавно українська влада ввела послугу електронного апостилю на документи для Міністерства Юстиції. З іншими Міністерствами складніше, вони часто знаходяться тільки в Києві, і тому простіше буде легалізувати документи саме в столиці. А якщо Ви готуєте документи для такої країни як Італія чи, наприклад, Франція – Вам необхідно дані документи легалізовувати у Консульстві країни, яке знаходиться в Києві.

Роблячи висновки із того, що більшість офіційних установ знаходяться саме в столиці України, можна казати що найбільш раціональним методом підготовки документів буде звернення в київську компанію, яка займається підготовкою документів. Наприклад київське бюро легалізації «Апостиль і точка» якраз займається проставленням штампу апостиль на різноманітні документи, ціни, терміни та інша інформація по посиланню на сайт. При зверненні в бюро перекладів та легалізації Ви зможете замовити весь цикл підготовки документів для конкретної країни. Проставити апостиль, перекласти документ на потрібну мову, завірити переклад через нотаріуса, а також проставити подвійний апостиль, якщо це необхідно.

Подвійний апостиль

Апостиль на документи УжгородНе рідко трапляється, що при оформленні документів для деяких країн, прийнято проставляти подвійний апостиль. Перший апостиль проставляється на оригіналі або на копії документа, яку заповнював нотаріус, потім відбувається нотаріальне завірення перекладу, після чого другий апостиль ставлять на засвідчений нотаріусом переклад. Країни, в яких подвійний апостиль повинен бути - це Італія, Австрія, Голландія, Бельгія, Швейцарія, Франція, Португалія та Англія.

Отже, якщо Ви вже вирішили, що будете оформляти документи – радимо Вам звертатись саме в компанію, яка знаходиться в столиці. Адже такий варіант співпраці має більше плюсів. Ваші документи швидко пройдуть всі необхідні установи та консульства, і Ви отримаєте готові до подачі документи дуже швидко.