Усі сьогоднішні українські новини пробуджують спогади про створення "народних республік" в Східній Європі під нагляду Москви, після закінчення Другої світової війни. Аналогічно, як і тоді, в Луганській та Донецькій "Міністерствах державної безпеки" начальники посилаються на Радянський зразок.
Що в таких умовах будуть організовані полюбовно регіональні вибори з урядом у Києві, практично виключено. "Народні республіки" бажають зміцнити себе як Де-факто держави і Московські супутники. Після того, як уряд у Києві 2014 року встановив зарплатні і пенсійні платежі в повстанських районах, Росія дозволяє зараз ввести рубль.
За оцінками експертів International Crisis Group приблизно від 70 до 90 відсотків бюджету "народних республік" будуть носити від Росії. Витрати для збройних формуваннях, які були з великими труднощами, і з допомогою модних російських інструкторів, з дикої кучки,стали, свого роду, регулярним військом.
Відчуження між Донбасом і Києвом просувається вперед. International Crisis Group констатує, населенням поширюється «глибока недовіра до Київських політиків і страх до вкрай Правих сил».
Не вистачає «по обидві сторони лінії Конфлікту будь-якої довіри», - нарікає німецький дипломат. Росія брезентом, очевидно, створює "другу Абхазію" у Донбасі. Абхазія, тобто та що  визнана Де-факто Росією як Республіка на Південному Кавказі, незалежно від Грузії.
При цьому ризик відновлення військової ескалації зростає. Хоча деякі московські аналітики зараз виступають за те, щоб шукати з Україною способи мирного співіснування", так думає політик від провладного російського інституту Стратегічних досліджень. Прагматик в Москві також посилання на досьє Кремля, Близького центру політичної кон'юнктури, приходить до висновку про те, що у конфліктуючих сторін "не достатньо ресурсів для зміни військової ситуації на свою користь".
Однак жорсткі лінії з обох сторін мріють про фінальну битву проти ворога. Таким чином, Порошенко  в "дзеркалі Тижня кличе" до "остаточної перемоги над агресором". Захарченко проти одного вважає "цілком можливою контр-революцію в Україні". Двічі неоднозначно додають, що людина може виявитися при цьому "допомогою українського народу".
Що також, і в Москві мають жорстку лінію про драматичні дні в Донбасі. Налаштування, показує як Микола Патрушев, секретар Ради безпеки РФ, колишній глава внутрішньої розвідки ФСБ в інтерв'ю газеті "Московський Комсомолець": "керівництво України", складалася з  виконавців власників  США, які нав’язують чужу волю". Цей курс призведе до розпаду України".
Постійне відокремлення Донбасу, з російською підтримкою, це однин з московських варіантів. Цей сценарій буде відбуватися вірогідніше, доки  Київ, якому сказали "прийняти особливий статус" для всього регіону, не погодиться.