Антибіотики дають змогу вилікувати велику кількість тяжких захворювань, спричинених різними інфекціями. Такі засоби назначають пацієнтам із захворюваннями лор органів, інфекціями сечостатевої системи, при зараженнях крові. Одним з найбільш відомих антибіотиків є засіб – Цефтриаксон. В чому його переваги та особливості застосування даного засобу? Приведемо нижче в статті.

Засіб у вигляді ін’єкцій призначають при ангінах та тонзилітах, при бронхітах, гайморитах, отитах, пневмонії. Засіб ефективно застосовувати також і при сечостатевих інфекціях. Призначають Цефтриаксон і при інфекціях кісток, шкіри. Препарат діє швидко і ефективно. Саме завдяки цим факторам засіб часто призначають пацієнтам отоларингологи, гінекологи, терапевти, реаніматологи. Препарат показаний до вживання і вперіод після операцій, щоб уникнути зараження. В даному випадку засіб використовують не курсом, а одноразово.

Цефтриаксон відноситься до групи антибіотиків – Цефалоспорини 3 покоління. Це ефективний препарат, який зазвичай добре переноситься пацієнтами. Але варто бути обережними, бо можуть виникнути певні побічні реакції:

·        зі сторони ШКТ у вигляді діареї та блювання, гепатиту, порушення смаку;

·        алергія;

·        зі сторони ЦНС – у вигляді запаморочень та головного болю;

·        кандидози.

         Протипоказань небагато, детально на сайті promedic.com.ua/ceftriakson/ і обов’язково варто проконсультуватися із лікарем перед застосуванням. Цефтриаксон потрібно припинити приймати під час вагітності та годуванні груддю.

Немовлятам та новонародженим приймати засіб заборонено, за винятком випадків, коли ризик від препарату менший ніж стан пацієнта без лікування антибіотиків. В цілому можна сказати, що прийом дітьми засобу має бути під суворим контролем лікаря.

         Засіб слід з обережністю приймати пацієнтам із захворюваннями нирок, при колітах. Коли препарат призначено до застосування недоношеній дитині, лікар має пильно стежити за прийомом.

Тривалість курсу засобом буде залежати від важкості хвороби та індивідуальних показників стану пацієнта. Під час лікування важливо контролювати свій стан та при виникненні певних відхилень від норми слід одразу звертатися до фахівця.

                 Придбати Цефтриаксон ціна на який вигідна може кожен бажаючий. Варто сказати і про несумісність засобу із етанолом. Цефтриаксон знижує вміст в організмі вітаміну К. Цей дефіцит може призвести до кровотеч. Тому вживання антибіотику має детально бути обговорена із лікарем.

                 Засіб випускається в ін’єкціях внутрішньомязових і внутрішньовенних. В цьому сильна сторона антибіотику, бо він не потрапляє у шлунок. Тим самим не завдається шкода органам травлення, що дуже важливо для сучасних пацієнтів. Препарат виводиться з організму через 2 доби.

                 Застосовуючи Цефтриаксон потрібно його розчинити, бо засіб реалізується в порошку.  В якості розчинника слід застосовувати або натрій хлорид, або дистильовану воду, або анестетик. Вводити засіб повинен лікар або медсестра. Кожен пацієнт має розуміти, що проходячи курс антибіотиків, варто робити ін’єкції в один і той же час. Не можна пропускати уколів, бо результат лікування може бути не ефективним.

         Отже з появою антибіотиків сучасна медицина досить легко справляється з подоланням навіть тяжких інфекцій. Але варто розуміти, що користь від таких засобів може бути доволі серйозною для людини. Тому призначати собі самостійно препарат не варто. Перед застосуванням препарату Цефтриаксон варто своєчасно звернутися до лікаря в залежності від спеціалізації вашого захворювання.