Пристосовуючи горище на споживчі цілі, необхідно пам'ятати про виконання правильної теплоізоляції даху. Незалежно від типу покриття, вся конструкція даху повинна обов'язково складатися з декількох шарів, що захищають внутрішній простір від втрати тепла і надмірного нагрівання. Іншою метою є також звукоізоляція ganok (http://ganok.com.ua/ru/gidro-parobarieri-plivki-gidroizolyaciya/) приміщень на горищі.

Для усунення шкоди, заподіяної водяною парою, звичайно застосовували старий і перевірений метод вентиляції даху. Він полягає в тому, що між покриттям і термоізоляцією створюється простір, в якому вільно циркулює повітря, що контролює вологість усієї конструкції. Це легко зробити у разі дахів, облаштованих у мансарді. А в дахах з житловими районами, в яких теплоізоляція розміщена між кроквами каркасу даху, вентилювання на ганок (http://ganok.com.ua/ru/gidro-parobarieri-plivki-gidroizolyaciya/gidrobarier-prozoriy-strotex-110pp) може здійснюватися тільки в обмеженому просторі – в щілини між покрівлею і конструкцією даху.

Технологічний прогрес призвів до того, що стали використовувати прозорий гідробар'єр. Спочатку ці плівки, характеризувалися низькою паропроникністю, мали просту конструкцію і застосовувалися разом з дахом (замінювали опалубку). Система вентиляції даху, в якій використовувалися такі плівки, була подвійною. Перша проріз, розташована над плівкою, вентильованого покриття, друга – під плівкою термоізоляції і конструкції даху. Будматеріали львів (http://ganok.com.ua/) з такою системою виправдовували себе тільки на простих дахах, зі скатами прямокутної форми без ліхтарів. В дахах складної форми, прокласти вентиляційний зазор вздовж крокв важко або навіть неможливо. В даний час у продажу часто зустрічаються плівки попереднього покриття. Це значно спростило конструкцію дахів – водяна пара виходить з термоізоляції через дифузну плівку і видаляється через повітря.