Плед - досить різнобічна річ, і призначень у нього багато. Спочатку його застосовували в національному одязі шотландців, але тепер ми користуємося їм і в побуті. Пледом можна як застеляти ліжко, так і ховатися або навіть завертатися в нього.
Отже, плед повинен гріти і бути дуже теплим і приємним на дотик. Які матеріали популярніші з усіх, і якому з них віддавати перевагу при виборі пледа? Магазин https://nevia.com.ua/ua/ допоможе дізнатися, дивимося нижче.
Існують кілька категорій тканин для пледа: вовняні, бавовняні, синтетичні. Відносно цінової політики, натуральні матеріали найдорожчі, вони приваблюють своїми екологічними властивостями. Найдешевша синтетика, але не можна сказати, що через це вона поганої якості. Синтетичні пледи досить популярні, так як всім доступні, мають багато кольорів і довго експлуатуються.

Натуральна вовна

Пледи з цього волокна добре гріють, надають затишку, а також можуть вписатися в будь-який інтер'єр. У виготовленні використовують:

  • Козячу шерсть. Це дорогий матеріал, в який входить підшерсток гірських кашемірових кіз. На дотик ніжні і приємні. Гріють і не колються.
  • Овечу вовну. Найдешевший матеріал в категорії натуральних пледів і при цьому найбільш теплий. Допомагає при хворобах спини, тому з цієї тканини виготовляють спеціальні зігріваючі пояси. Майже не колеться. Дітям, в силу ніжної шкіри, краще вибирати пледи з вовни ягнят, вони більш м'які, але не такі теплі.
  • Шерсть альпака. Включає багато кольорів. Легше і щільніше ніж плед з вівці. При цьому немає в складі речовин, які залучають пилових кліщів. Вони м'які, з гарним блиском.

Плюсами натуральних матеріалів є довговічність. Вони добре пропускають повітря, дають тілу «дихати» і, як сказано раніше, гріють. Шерсть допомагає зняти втому в м'язах, біль у суглобах і спині. Вбираючи вологу, залишається сухим. Не потрібно постійно прати.
Відносно мінусів, деякі пледи здатні «колотися», а також викликати алергію. Маючи великий вибір кольорів, вони не такі яскраві як бавовняні або синтетичні. Висока вартість.

Бавовняна сировина

Тим, хто за природний склад, підійдуть пледи з бавовни. Вони відрізняються невисокою вартістю, довговічністю, гіпоалергенні і м'які.
Крім того, є ще шовкові, бамбукові і комбіновані пледи:

  • Шовк. Ця матерія призначена для літа і тепла. Додають вишуканості і розкоші, дуже приємні, добре пропускають повітря, зберігають температуру. Не викликають алергію.
  • Бамбук. Також не викликає алергії, бувають і гладкі, і пухнасті. Відмінно переносять прання. Не електризуються.
  • Комбіновані пледи - це суміш з декількох матеріалів. Вони включають в себе, наприклад, шовк і вовну. У цьому поєднанні шовковий плед стане доступнішим. За відчуттями, з таким складом вони тепліше звичайних бавовняних і м'якше вовняних. Плюсами є легкість і невисока ціна. Підходять для алергіків, екологічно безпечні. М'які і приємні. Прекрасно зберігаються. З мінусів: не для холодної пори року, мнуться і довго сохнуть.

Синтетика

Відрізняються багатством забарвлень, яскравістю кольору і малюнка. Поділяються на:

  • Пледи з акрилу. З представлених на ринку вони одні із загальнодоступних за ціною. Пледи придатні для прання в машинках. Не притягують пил.
  • Пледи з флісу. За ціною перевищують акрилові, але мають переваги. Вони більш щільні і міцні, тримають тепло, пропускають повітря і вбирають вологу.
  • Мікрофібра. Це синтетичний матеріал, який виготовляють з поліаміду та поліестеру. Пледи з цього полотна не товсті і не важкі. Не линяють, не скачуються, швидко сохнуть.

Але є і мінуси - синтетику заборонено сушити на батареях і гладити. Високі температури згубно впливають і псують матеріал.

Плюси: співвідношення ціни і якості, довговічність, незмінність зовнішнього вигляду після численних прань, різноманіття кольорів. Волокна не випадають, не линяють при пранні.

Мінуси: не всі синтетичні пледи НЕ алергенні. Тому потрібно обов'язково уважно вивчити весь склад і перевірити індивідуальну переносимість. Електризуються, тому потрібно часто чистити, так як швидко збирають пил. Не переносять гарячих температур.
Знаючи інформацію, наведену вище, можна зважити всі «за» і «проти» і вибрати той плед, який підходить саме вам.