Книга займає важливе місце в житті будь-якої людини: і дитини, і дорослого. Але якщо доросла людина може сам вибрати собі книгу на свій смак, то дітям книги вибирають батьки. Як правильно вибрати книгу дитині? На що орієнтуватися при виборі?

Вік дитини

Звичайно, вік грає величезну роль при виборі книги. Однорічний малюк не зрозуміє казки або оповідання, розраховані на школярів. Шестирічній дитині буде не цікаво читати зовсім прості і дитячі книги.

Вас цікавить українська художня література? Ознайомтесь з пропозицією інтернет-магазина schoolbook.com.ua.

Отже, самим маленьким сподобаються книжки-іграшки з твердого картону, які можна придбати на https://schoolbook.com.ua/catalog/khudozhnya-literatura-all/. Такі книжки яскраві і міцні. В такому віці завдання батьків – максимально розвинути у дитини тактильне, слухове, звукове сприйняття. Сміливо купуйте музичні, різні шуршаще-шумливі книжки, які можна слухати, підспівувати, торкатися, гладити, смикати, відкривати спеціальні віконця і т. д. Для малюків підходять книги з короткими рифмованными віршиками або потешками.

У 2-3 роки дитина вже починає розуміти і усвідомлювати те, що прочитано. Звичайно, діти все ще краще приймають вірші, але можна читати і короткі прості казки.

Після 3-х років дітям подобаються казки, а також розповіді про тварин і природу. При цьому картинки все ще мають велике значення. Оповідання та казки можуть бути вже більш довгими і складними, але не варто надто перевантажувати дитину. Важливо, щоб картинки ілюстрували описується в книзі. Якщо це, наприклад, «Муха-Цокотуха», значить, і на картинці повинна бути намальована саме вона.

Ближче до 5-ти років діти починають проявляти більшу допитливість. Тому в цей період можна купувати різні дитячі енциклопедії. Їх дуже багато, тому легко можна підібрати те, що зацікавить саме вашого малюка.

З 6-7 років дитина зазвичай знає, що йому цікаво, тому зможе підібрати книгу собі сам. Однак допомога батьків все ще потрібна. Якщо ви знаєте, що за віком книга не підходить (наприклад, рекомендує до прочитання в середньому шкільному віці), то варто вибрати щось інше

Які цілі переслідує батько?

При виборі книги важливо і те, для чого купує книгу батько. Адже можна придбати книгу для розваги, а можна з метою навчити, розвинути, отримати необхідну інформацію.

Якщо мета – розважити, захопити дитину, складнощі з вибором книг не виникне. Якщо перед вами завдання чогось навчити, то до вибору книги варто поставитися серйозніше. Необхідно вибирати такі навчальні та розвиваючі книги, які будуть цікаві дитині. Адже якщо інтересу немає, то і навчання буде неефективним.