Міжкімнатні двері в інтер'єрі здатні творити чудеса. Правильно підібрані розпашні або розсувні, елітні або економ-клас двері підкреслять стиль приміщення і зроблять його оригінальним і затишним.

При капітальному ремонті багатокімнатних квартир, при розробці проекту індивідуального будинку не обійтися без грамотного вирішення питання, що стосується установки міжкімнатних дверей. І підійти до нього потрібно дуже зважено, адже рішення приймається не на один день чи місяць. Пропозиції ринку з приводу даної продукції – просто грандіозні: починаючи від економ-класу пластикових і закінчуючи таким дизайнерським шедевром, як елітні міжкімнатні дерев'яні двері з фотодруком.

Принципи класифікації такої продукції різноманітні, але основними вважаються наступні: за матеріалом, з яких вона виготовляється; за технологією виготовлення, за способом відкривання, по конструкції дверного полотна, розсувні двері-гармошка з дерева, розсувна гармошка з дерева.

Дана класифікація є основою для подальшого встановлення ціни і визначить, відповідно, дизайн, міцність і довговічність продукції. До речі, кінцева ціна товару буде складатися також з урахуванням дверної коробки і вимагається для монтажу фурнітури.

Необхідно уважно дивитися каталог: в деяких випадках виробники окремо вказують вартість дверної рами, власне рухомих частин, направляючих (для розсувних дверей), ущільнювальних елементів, дверного порогу і т. д. Про це слід отримувати попередню інформацію від продавців.

Фурнітура для дверей повинна відповідати її стильовому рішенню.

У багатьох випадках важливим чинником є не тільки сам матеріал, але і спосіб його обробки.

Відповідно з цим можна виділити сучасні міжкімнатні двері:

дерев'яні , виконані з цільного масиву деревини (це найбільш міцні і красиві елітні двері, дизайн яких повинен виглядати природно у вишуканому інтер'єрі);

Двері з масиву в інтер'єрі виглядають розкішно. Масив в інтер'єрі виглядає розкішно в обробці зі шпону з цінних порід дерев. Шпоновані двері не поступаються дерев'яним по естетичності. Вироби з масиву виготовляються з особливо цінних сортів дерева, кольори яких підбираються під певний дизайн в інтер'єрі. Дерев'яні двері з масиву припускають наявність цінних порід по всій товщині дверного полотна. Обов'язковим є тонування продукції, для чого застосовуються спеціальні технології просочення або поверхневого покриття довговічним лаком. Все це в кінцевому підсумку збільшує масу виробу, що позначається на облаштуванні та виборі дверних коробок, навісів, направляючих та інших супутніх деталей.