Рюкзак, класичний портфель або сумка - що краще для першокласника? На що звернути увагу при покупці досить важливої речі для майбутнього школяра? Як же купити рюкзак шкільний, на що зважати при виборі?

Учні початкових класів рідко носять самі ранці на плечах. Найчастіше за них це роблять батьки. Та й яке там навантаження, всього-то пару підручників! Нічого, можна походити і з звичайним м'яким рюкзаком. Все-таки ортопедична, вірніше анатомічна, спинка - головний критерій, за яким кожна мама повинна підбирати ранці своїм першокласникам. Вона має особливу конфігурацію: всередині є твердий каркас, а зовні м'які прокладки, контур яких нагадує англійську букву «X». Саме увігнута вставка дозволяє рівномірно розподіляти навантаження на хребет.

Нерідко встає вибір між лямкою або ручками. Через малу вагу портфеля взагалі немає сенсу користуватися лямками, можна адже носити його за невелику ручку. А ще краще, купити дитині звичайну сумку на ручці через плече, все одно ж тягати її доведеться мамі. Якщо ви дбаєте про здоров'я дитини, постарайтеся мінімізувати навантаження на хребет чада. Необхідно вибрати такий шкільний рюкзак, у якого будуть м'які лямки, бажано S-ної форми, що повторює вигин плеча. Найбільш оптимальна їх ширина - 5-8 см. Вони повинні бути м'які і регулюватися по довжині, інакше дитині буде незручно.

Батьки думають, якщо портфель легкий, то він не буде тримати форму, буде постійно зісковзувати з плечей. Максимальна вага сумки для першокласника - 1 кг без урахування ваги книг. Вибирайте моделі більш легкі, адже ви не можете припустити заздалегідь, яке сумарне навантаження вийде, коли в рюкзаку виявляться підручники, зошити, пенал, можливо, якась іграшка, пляшечка з водою, спортивна форма. Та мало чого захоче взяти з собою в школу дитина!

Звертати увагу на форму - вчорашній день. Дуже незвично виглядають моделі спортивного типу, з оригінальними дизайнерськими рішеннями. Головне - підкреслити індивідуальність. Каркасні моделі з твердою спинкою - це ранці, все інше - рюкзак, хоча обивателі і не проводять таких чітких меж. Оптимальні моделі для першокласника в формі прямокутника. Перед покупкою обов'язково перевірте, поміщаються чи в портфель альбом для малювання і папка для праці.

Каркасні рюкзаки завжди тримають свою форму, завдяки чому при носінні не відбувається зміщення центру ваги назад. Такий портфель завжди щільно прилягає до спини дитини.