Сонячна станція - досить серйозне і щодо складне технічне спорудження, яке здатне не тільки збирати і акумулювати, а й виробляти електричну енергію. Сучасні установки досить ефективні, вони забезпечують до 23% ККД. Особливість установок в тому, що вони здатні працювати автономно або в поєднанні з основним джерелом енергії - централізованої мережею. Щоб інженерна споруда було максимально ефективним і поставляло енергію в належній кількості, потрібно професійне проектування сонячних електростанцій.

Розробка проекту СЕС

При створенні проекту досвідчені професіонали враховують відразу кілька важливих критеріїв. У розрахунок приймаються:

  • Місце установки - вибір майданчика для СЕС.
  • Визначення потрібної кількості та складу устаткування.
  • Прогнозування енергетичної вироблення з урахуванням особливостей місцевості та кліматичної зони.
  • Визначити термін окупається проекту.
  • Провести ряд екологічних і економічних робіт.

Довіряти таку роботу слід тільки професіоналам, які мають значний досвід і відповідні знання. Часто для роботи підключається ціла команда майстрів, які мають різну кваліфікацію, досвід, знання. Після затвердження проекту його потрібно буде затвердити в контролюючих інстанціях. Якщо така робота все ж буде потрібно, цим також займаються досвідчені майстри.

Додаткові особливості і важлива для потенційних власників інформація

В процесі розробки проекту можуть виникати різні питання, які необхідно вирішувати відразу.

Проблема вибору місця

Затемнені ділянки взагалі не підходять для таких цілей, оскільки не тільки не дозволять отримати належну кількість світлового потоку, але і можуть негативно позначитися на самому обладнанні. Для розміщення СЕС площа повинна бути рівною і придатною для постійного або періодичного обслуговування. Не повинно бути на поверхні будівель, а сам простір звільнено від людської діяльності - засіяти і зорати поле під сонячними панелями не вдасться.

Установка і вибір автоматики

Після установки, підключення та введення в експлуатації установки повинні будуть самі себе обслуговувати, для чого і монтуються спеціальні пристрої. Саме вони відповідають за нормальне функціонування СЕС і її повну автономію. Отслужівает на великій станції роботу всіх систем потрібно буде невеликою бригаді співробітників - до 7 осіб. Повноцінна сонячна електростанція для будинку дозволить підключити звичне електрообладнання та освітлення без електричної мережі.