МРТ обстеження - це найбільш точна методика пошарового візуалізації процесів, що відбуваються в глибоких тканинах людського організму, широко застосовувана в сучасній медицині. Діагностика абсолютно безпечна, оскільки не пов'язана з іонізуючим випромінюванням, показання до МРТ зачіпають багато сфер медичної практики. Для проходження обстеження необхідно мати направлення лікаря, особливо коли томографія проходить з контрастом, який забезпечує відображення найменших патологічних змін. Якщо цікавлять ціни на томографію у Львові, то пацієнти знайдуть відповідь на сайті МРТ-експерт.

У ніші апаратних досліджень людського організму магнітно-резонансної томографії належить провідне місце. Методика була розроблена в кінці минулого століття і носила назву ядерно-магнітного резонансу. По ходу удосконалення використовуваної апаратури, можливості діагностики розширилися, а сама вона отримала сучасної назву - МРТ. У порівнянні з іншими видами досліджень, апаратне сканування забезпечує кращу видимість м'яких тканин і руслі судин навіть без контрастної речовини. Однак для вивчення стану дрібних судин незамінним доповненням стає контраст, що дозволяє відобразити серію дрібних зрізів.

В основі явища ЯМР закладений принцип дії високонапруженим магнітним полем (зовнішнім) на ядра молекул водню, які самі є магнітами. Високоточна апаратура, яка використовується під час огляду, реєструє електромагнітні коливання порушених ядер, що входять до складу молекул рідин в тканинах організму. В результаті кадрування відгуку, лікар отримує точні зображення шарів тканинних структур.

Гірше піддаються візуалізації структури з мінімальним вмістом води (легкі, кістковий каркас), вони демонструють низьку інформативність діагностичних знімків.

Основною перевагою томографії вважається можливість вибору будь-якого рівня і завдання будь-якій площині для детальної оцінки функціонування м'яких тканин органу навіть у важкодоступних місцях. МР-спектроскопія дозволяє зафіксувати найменші зародки пухлини по зміні кольору вводиться реагенту.

Завдяки використанню магнітного поля ефективний метод показаний для діагностування широкого спектру патологічних змін в організмі. На відміну від інших способів обстеження, МРТ не загрожує іонізованим випромінюванням, як комп'ютерна томографія. Магнітна томографія актуальна для вивчення стану тканин області спинного, а також головного мозку, внутрішніх органів, всіх розділів хребта, суглобових і хрящових утворень, судин.