Одним з головних недоліків електричного асинхронного двигуна є високий пусковий струм. Він здатний значно знижувати напругу в мережі, а також перегрівати внутрішні вузли та компоненти запускається обладнання. Рішенням цих проблем стає покупка пристрої плавного пуску електродвигунів . Без такого агрегату в Європі забороняється запускати двигуни потужністю понад 15 кВт. У компанії Soft-Start запропоновані високоякісні моделі, які мають різні параметри і технічні характеристики. Вибирати відповідний тип софтстартери допомагають досвідчені професіонали.

Можливість і функції пристрою

УПП - пристрої, які дозволяють плавно запускати електроприводи різної потужності, не допускаючи різкий їх розгін. Використання такого агрегату дозволяє:

  • Знизити ймовірність перегріву і виходу з ладу електричних двигунів.
  • Знизити пускові струми.
  • Значно збільшити експлуатаційний ресурс пристроїв.
  • Не допускати ривки і зупинку обладнання в процесі запуску.

софтстартери - продукція, яка використовується в різних галузях - від обслуговування насосних станцій до суднобудування.

Види УПП

Виділяють основні види пристроїв плавного пуску електродвигунів - регулятори напруги:

  • Без зворотного зв'язку. Є можливість регулювати роботу техніки за двома і трьома фазами з урахуванням встановленої користувачем програмою. Вона дозволяє задавати налаштування початкового напруги при запуску обладнання, а також вказати час.
  • З зворотним зв'язком. Це вдосконалені апарати, який здатний додатково контролювати фазовий зсув між струмом і напругою. Отримана інформація використовується установкою для регулювання рівня напруги. Дані, отримані апаратом, дозволяє не допустити перекосу фаз, забезпечити надійний захист від перевантажень.

Вибирати пристрій для пуску двигуна слід з урахуванням виставлених вимог і фінансових можливостей, оскільки другий удосконалювати варіант обійдеться покупцеві дорожче.

Особливості використання

Встановлюються такі апарати всюди, де необхідно застосовувати потужні електричні двигуни. Вибір відповідного УПП слід робити, виходячи з частоти запусків і параметрів навантаження. Якщо навантаження велика, а запускати пристрій будуть нечасто, використовувати можна софтстартери без зворотного зв'язку. При високому рівні навантаження і частих стартах використовувати краще варіант зі зворотним зв'язком.