Взуття - це та річ, яку ми купуємо з сезону в сезон. На заміну одним туфлям приходять другі, босоніжки змінюють сандалі, а старі чоботи ми запросто міняємо на нові - більш зручні та сучасні.
Взуттєвий ринок в нашій країні неймовірно різноманітний, проте часто в процесі вибору ми приймаємо неправильні рішення. Вибираючи між штучними матеріалами і натуральною шкірою, деякі віддають перевагу першим, бо таке взуття куди дешевше шкіряною. Однак, женучись за низькою вартістю, ми забуваємо про головне - про якість. Туфлі з натуральної шкіри інше взуття з Європинепорівняне з їх «побратимами» зі шкірозамінника, нубуку та інших матеріалів. І ось чому.
Виділимо плюси шкіряного взуття. По-перше, взуття з натуральної шкіри дуже міцне. По-друге, воно прекрасно підходить для будь-якого періоду року. Взимку в такому взутті тепло, а влітку прохолодно, шкіряне взуття дозволяє нозі дихати. (Якщо, звичайно, ви не примудрилися вийти в літню спеку в чоботях.) У процесі дублення (тобто виготовлення взуття з натуральної шкіри), матеріал виробляють спеціальними методами, що згодом дозволяє виробу підлаштуватися під форму стопи свого носія. Взуття з натуральної шкіри здатна захистити наші ноги від перепадів температури. Для жителів Заходу це, можливо, і не аргумент, однак для нас з нашими суворими зимами - ще й який! Дві останніх прерогативи шкіряного взуття - це естетична привабливість і високий рівень комфорту.
Відмінні ознаки шкіряного взуття
Відрізнити натуральну шкіру від штучного матеріалу часом вкрай складно. Однак є кілька основних правил, які стануть в нагоді вам в процесі вибору. Будь-який виріб зі шкіри має ярличок, виготовлений з аналогічного матеріалу. Перш ніж робити покупку, огляньте ярличок і ознайомтеся з інформацією, яка на нього нанесена. Малюнок шкури, нанесений на ярличок, свідчить про натуральність матеріалу, а ось намальований ромб свідчить про зворотне.
Крім того пильно огляньте краю матеріалу. Якщо вони мають форму округлого валика, це говорить про те, що для виготовлення взуття була використана натуральна шкіра. Якщо ж краю є плоским і запаяний виробником, значить для виготовлення взуття було використано ненатуральне сировину. Також перевірити натуральність матеріалу можна і за допомогою води. Якщо мова йде про шкіру, то крапелька затримається на поверхні туфлі або чоботи, поки остаточно не вбереться. Якщо ж взуття виготовлене із замінника шкіри, то крапелька просто зісковзне з її поверхні, не залишивши й сліду.