Напевно, більшість читачів вже чула про особливий різновид декоративної штукатурки, яку називають рідкими шпалерами. Багато хто навіть встиг випробувати можливості цього матеріалу на власній практиці. Давайте спробуємо розібратися в перевагах і недоліках, якими володіють рідкі шпалери.

Бажаєте купити рідкі обої Стиль? Ознайомтеся з нашою пропозицією.

Переваги і недоліки рідких шпалер

Різновид декоративної штукатурки, про який піде мова в цій статті, отримал свою назву завдяки целюлозі, яка і складає основу рідких шпалер. До речі, саме склад формує основні переваги, якими характеризується представлене покриття:

- під час нанесення рідких шпалер на стіну немає необхідності в здійсненні цілого переліку трудомістких операцій, які характерні для традиційних паперових шпалер – заміри, розкрій рулону;

- при нанесенні представленого покриття використовується мінімум вільного простору (шпалери не потрібно розстеляти по всій кімнаті і здійснювати з ними різні маніпуляції);

- для обробки приміщення використовується мінімальний набір інструментів – невелика ємність для розведення хлопкообразной суміші, шпатель, кельню і затиральна дошка (в деяких випадках використовується спеціальний розпилювач);

- повна відсутність стиків на стінах і здатність приховувати під собою деякі вади декорованій поверхні (поглиблення, невеликі тріщини і т. д.);

- рідкі шпалери дозволяють стінам дихати;

- комбінуючи різні забарвлення, на поверхні стін можна створювати цілі витвори мистецтва;

- рідкі шпалери, нанесені на стіну одного разу, будуть служити своїм власникам на протязі більш ніж 10-ти років;

- рідкі шпалери легко можна відремонтувати, приховавши «позначки», залишені кігтями домашніх вихованців;

- можливість повторного використання вихідного матеріалу;

- мінімум догляду (для того щоб підтримувати рідкі шпалери в чистоті, їх поверхня досить пропилососити).

Як бачимо, переваг у рідких шпалер маса, але це зовсім не означає, що у них відсутні недоліки. Перший з них – висока вартість матеріалу. Другим недоліком можна вважати їх непристосованість до миття. При сильному забрудненні поверхні необхідно просто вирізати пошкоджений фрагмент, розмочити його у воді і нанести отриману суміш на стіну, застосувавши стандартну технологію. Також для заміни зіпсованого фрагмента можна розвести у воді невикористані раніше залишки матеріалу (якщо вони звичайно збереглися).

Рідкі шпалери тим і привабливі, що їх легко відновлювати в місцях пошкоджень. Пошкоджену ділянку зволожують і розтирають шпателем заново. У деяких випадках їх просто видаляють і наносять свіжий шар. Після повного висихання сліди виконаної роботи відсутні.

Підготовка стін перед нанесенням рідких шпалер

Незважаючи на те, що рідкі шпалери здатні приховати деякі вади поверхні (невеликі заглиблення та виступи), підготовка стін перед нанесенням цього матеріалу потребує особливої уваги. Вся справа в тому, що помітні перепади поверхні, наявність декількох шарів фарби на стінах, металеві включення (капелюшки саморезов, фрагменти арматури і т. д.), шар старих шпалер – все це може звести нанівець ваші старання по облаштуванню естетичною та декоративної поверхні. Плями від протікання води, іржа від металу, фарба від старих шпалер – ці елементи, приховані під поверхнею целюлозної штукатурки, рано чи пізно себе проявлять. І зовнішній вигляд кінцевого результату вас вже точно не порадує.

За технологією треба шпаклювати, а потім грунт. Це робиться для того, щоб збільшити товщину дотику шпалер з поверхнею. Якщо не прибрати всі старі шпалери, то при нанесенні рідких шпалер виступить плями від клею.

Рідкі шпалери можна сміливо наносити на такі поверхні:

- бетон;

- стіни, покриті шпаклівкою;

- цегляні оштукатурені поверхні;

- дерев'яні поверхні (в тому числі МДФ, фанера, ДВП);

- пофарбовані стіни;

- гіпсокартон.