Як розповів заступник директора департаменту агропромислового розвитку Закарпатської ОДА Юрій Лесьо, станом на грудень всіма категоріями господарств краю міститься 149,7 тис. голів великої рогатої худоби, що становить 99,9% в порівнянні з відповідним періодом минулого року.
Зокрема, 103,2 тис. голів корів (99,3%), 385,5 тис. голів свиней (102,6%), 197,8 тис. голів овець та кіз (98,2%), 4455,9 тис. голів птиці (104,1%).
За січень-листопад 2014 збільшено обсяги виробництва м'яса на 0,7 тис. тонн і складає 69,2 тис. тонн (105,0%), яєць на 2,3 млн. шт., вироблено 334 100 000 штук (101,3%), молока - 387,3 тис. тонн (99,9%).
Юрій Лесьо зазначив, що для нарощування поголів'я худоби в області, фахівці департаменту АПК протягом року проводили відповідні заходи щодо впровадження регіональної Програми розвитку та підтримки тваринництва. «Зокрема, розроблена і діє« Програма розвитку та підтримки тваринництва, птахівництва і бджільництва в області на 2010-2015 роки », передбачає підтримку тваринництва по чотирнадцяти напрямками фінансування, зокрема молочного скотарства, вівчарства, козівництва, кролівництва, птахівництва, розведення буйволів, бджільництва, розвитку товарного виробництва продукції тваринництва і створення інфраструктури м'яса - і молокопереробки, - акцентував Юрій Лесьо.
- Для залучення до сільськогосподарського виробництва якомога більшої кількості населення краю, Програма щорічно вдосконалюється, в неї вносяться нові напрямки фінансування.
Так, цього року Програму доповнено підтримкою розвитку бджільництва, відповідно на реалізацію виділено 500 тис. грн. Зокрема, 6-ма сільськогосподарськими товаровиробниками придбано 8 одиниць техніки для заготівлі кормів, за яку з обласного бюджету буде частково відшкодована її вартість. Ще 4-ма сільськогосподарськими товаровиробниками придбано 7 одиниць обладнання для тваринництва, двома бджологосподарствамі придбано обладнання для бджільництва, чотирьом племінним господарствам з розведення бджіл буде здійснено доплати на наявні племінні бджолині сім'ї ».
Чиновник підкреслив, що збільшення обсягів виробництва продукції тваринництва сприяє будівництво та реконструкція тваринницьких приміщень. «Так, у поточному році завершена реконструкція на двох свинокомплексах - ТОВ« Аден »Мукачівського району та ФГ« Новий рівень 2006 »Тячівського району. На ТОВ «АПК-Тиса-Захід» Виноградівського району проводиться реконструкція свинокомплексу для відгодівлі свиней ».
«На базі НВА« Племконецентр» Свалявського району реалізується інвестиційний проект «Створення польсько-українського центру розведення та популяризації коней гуцульської породи», - розповів Юрій Лесьо.
«Також, введено в дію молокопереробний цех (СГОК «Рахівська бринза»), - продовжує чиновник, - де за рахунок коштів обласного бюджету частково відшкодована вартість виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво молокопереробного цеху в сумі 38,6 тис. грн. і вартість придбаного обладнання для молокопереробки (65,3 тис. грн)».
«Завершується будівництво і найближчим часом буде введено в експлуатацію забійний пункт в ФГ «Микулець» Хустського району (вартість придбаного обладнання - 300 тис. грн. Відшкодовано за рахунок коштів обласного бюджету в 2013 році), в ФГ «Агроспол» Рахівського, ПП Футько Тячівського та в ФГ «Тізеш» Виноградівського районів», - поінформував Юрій Лесьо.
Наостанок чиновник АПК констатував, що для поліпшення генетичного потенціалу сільськогосподарських тварин, у всіх районах області розроблені і діють програми розвитку та підтримки тваринництва, якими передбачено і щорічно виділяються кошти на здешевлення вартості штучного осіменіння великої рогатої худоби в особистих господарствах населення. Приміром, торік на ці цілі направлено 125,2 тис. грн., У 2014 році передбачено 150,0 тис. грн., як повідомляють в управлінні інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Закарпатської ОДА.