На Закарпатті перевіряють водойми через ризик холери: фахівці посилили моніторинг у розпал купального сезону

Із початком літнього сезону на Закарпатті активізували контроль за якістю води у відкритих водоймах. Фахівці Мукачівської філії ДУ «Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» проводять регулярний моніторинг річок та озер для недопущення поширення небезпечних інфекцій, зокрема холери.

Щотижня спеціалісти відбирають зразки води та проводять лабораторні дослідження відповідно до затвердженого графіка. Наразі під постійним контролем перебуває, зокрема, річка Латориця на території Мукачівської громади.

У центрі нагадують, що холера є гострим кишковим інфекційним захворюванням, яке може передаватися через забруднену воду та харчові продукти. Саме тому регулярний лабораторний контроль водойм є важливою складовою епідемічної безпеки регіону.

Фахівці закликають мешканців та гостей області дотримуватися простих правил безпеки під час відпочинку біля води: купатися лише у дозволених місцях, не ковтати воду під час купання, використовувати для пиття лише безпечну або бутильовану воду, ретельно мити руки та не вживати продукти, які зберігалися без належних умов.

Особливу увагу радять приділяти дітям, які під час літнього відпочинку є найбільш вразливими до кишкових інфекцій.

У Закарпатському ОЦКПХ наголошують, що моніторинг водойм триватиме протягом усього літнього сезону задля збереження епідемічного благополуччя та здоров’я населення області.

Підписуйтеся на наш Телеграм-канал та отримуйте новини ще оперативніше!