Ці витрати повністю покриває державна програма.
Право на безоплатне протезування і забезпечення іншими засобами реабілітації мають не тільки дорослі та діти з інвалідністю, а й особи похилого віку, діти з порушеннями опорно-рухового апарату, постраждалі від нещасних випадків на виробництві, ветерани та інші вразливі категорії.
В межах Національного тижня безбар’єрності в ОВА відбувся брифінг в.о. керівника Закарпатського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Анатолія Шибаєва.
Заяву та перелік необхідних документів можна подати особисто до органу соціального захисту населення, ЦНАПу чи територіального відділення Фонду, а також онлайн – через Єдиний державний вебпортал електронних послуг або е-кабінет особи на Соціальному порталі Мінсоцполітики.
Анатолій Шибаєв наголосив, що захисникам також необхідно додати довідку про обставини отримання травми. У разі, якщо поранення сталося під час виконання службових обов’язків, гранична вартість потрібного їм засобу зростає втричі – до 900 тисяч гривень.
Подану заяву фахівці Фонду опрацьовують протягом 3 днів і видають електронне направлення. Для отримання засобу реабілітації особа з направленням може звернутися до одного з понад 100 виробників із затвердженого переліку або самостійно придбати потрібний виріб та одержати компенсацію його вартості.
Як відзначив Анатолій Шибаєв, минулого року Закарпаття отримало з держбюджету майже 127,4 млн грн на фінансування цього напрямку. Зокрема, понад 96 млн грн спрямували на забезпечення протезно-ортопедичними засобами.
Загалом торік мешканці області, серед них і 124 військові, отримали 10 120 допоміжних засобів реабілітації – від ортопедичного взуття до електроскутерів та інноваційних протезів.
Від початку поточного року на ці потреби Закарпаття вже отримало 75 млн грн. З цієї суми освоєно 47 млн грн. Решту коштів виплатять підприємствам після надання актів виконаних робіт.
74 звернення від військових отримало обласне відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю від початку року. Частину цих запитів уже закрили на суму 20 млн грн.
Серед доступних засобів реабілітації – протези, ортопедичне взуття, милиці, інвалідні візки, спеціальні меблі, а також засоби для орієнтування та спілкування. Повний перелік розміщений за посиланням: https://tinyurl.com/3zs6r54v
Обрати виробника можна на сайті Фонду (https://tinyurl.com/y9synxv8) або на дашборді Мінсоцполітики (https://tinyurl.com/2smzuw35).
Детальніше про забезпечення вразливих категорій населення допоміжними засобами реабілітації дивіться у відеозаписі брифінгу:
Пресслужба Закарпатської ОВА
Підписуйтеся на наш Телеграм-канал та отримуйте новини ще оперативніше!