Круглий стіл, у рамках якого пройшла презентація, пройшов у КНП «Закарпатська обласна клінічна лікарня імені А. Новака» Закарпатської обласної ради.
Представники стартапу презентували нову діагностичну технологію з використанням штучного інтелекту для визначення діабетичної ретинопатії на ранніх стадіях за допомогою фотографічних зображень очного дна. Фотографії можуть бути зроблені будь-де – від магазинів оптики до аптек – немедичним персоналом для подальшого завантаження в систему для діагностики. Діабетична ретинопатія – захворювання, що є основною причиною втрати зору та одним із найпоширеніших ускладнень, що виникає практично у 90% пацієнтів, хворих на діабет. Завчасна діагностика допоможе мінімізувати кількість випадків захворювання та зберегти зір у людей з діабетом.
У презентації взяли участь в.п. голови Закарпатської облради Василь Дем’янчук, директор Закарпатської обласної лікарні Юрій Яцина, депутат облради, лікар-ендокринолог Ольга Олексик та інші працівники лікарні.
Автори презентації зауважили, що проблема поширення діабету є надзвичайно актуальною для України. За останніми даними МОЗ, 1.5 млн українців офіційно діагностовано на наявність цукрового діабету. На їхню думку, нерегулярне проходження необхідних скринінгів, відсутність належного медичного догляду та лікування призведе до поширення випадків втрати зору через діабетичну ретинопатію.
Інноваційне рішення від CheckEye спрямоване на спрощення процесу діагностики діабетичної ретинопатії як для лікаря, так і для пацієнта, при одночасному досягненні високого рівня точності результатів. Технологія CheckEye базується на стандартах якості Британської програми скринінгу діабетичної ретинопатії, де основні показники складають 80% точності діагностування захворювання та 95% точності визначення стадії, із періодом очікування у шість тижнів. Згідно з результатами обстеження перших 200 пацієнтів, точність діагнозу за допомогою штучного інтелекту CheckEye складають 92% та 82% відповідно, а час очікування - 1 годину.
У ході презентації продукту, Василь Дем’янчук зауважив, що технологія має всі шанси бути адаптованою на Закарпатті за умови гарантії її безпечності для людського організму.
Закарпатська обласна рада
Підписуйтеся на наш Телеграм-канал та отримуйте новини ще оперативніше!