Потрібна кров усіх резус мінус. У Закарпатській станції переливання критична нестача крові

У Закарпатській обласній станції переливання критична нестача крові.

Про це Суспільному повідомила виконувачка обов'язків директора медзакладу Мирослава Хрипак. За її словами, потрібна кров усіх резус-мінус, третя та четверта резус-плюс.

"У зв'язку і збільшенням кількості пацієнтів у медзакладах Закарпатської області, які потребують резус негативної крові, станція переливання закликає жителів області здати кров. Використовується дуже багато компонентів крові, кров усіх груп резус-мінус критично потрібна. Також потрібна третя та четверта група крові резус-плюс", — розповіла Мирослава Хрипак.

Рятуймо потерпілих, поранених і хворих своєю кров`ю!

Здати кров можуть всі охочі в Закарпатській обласній станції переливання крові з понеділка до п'ятниці з 9:00-14:00 за адресою м.Ужгород, вул. Льва Толстого, 15.

Хто може бути донором крові і як готуватися до здачі крові, — МОЗ

Донором крові в Україні може бути людина віком від 18 років, вагою від 50 кг.

Незалежно від давності захворювання та результатів лікування, донорами крові не можуть бути з інфекційними, паразитарними та соматичними захворюваннями: СНІД, носійство ВІЛ-інфекції, сифіліс, гепатит, туберкульоз, бруцельоз, злоякісні новотвори, хвороби крові, органічні захворювання ЦНС, повна відсутність слуху і (або) мови, психічні захворювання, наркоманія, алкоголізм, серцево-судинні захворювання, хвороби органів дихання, органів травлення, захворювання печінки та жовчних шляхів, захворювання нирок, шкіри тощо.

Також для донорства крові та її компонентів є тимчасові протипоказання. З повним переліком протипоказань можна ознайомитися на сайті МОЗ.

Як підготуватися до здачі крові
  • За три дні до донації відмовтеся від прийому анальгетиків і аспірину, а також ліків, що містять їх (ці речовини погіршують зсідання крові).
  • Намагайтеся обмежити вживання жирної, смаженої та молочної їжі напередодні та в день здачі крові.
  • Не приходьте здавати кров, якщо відчуваєте нездужання (озноб, запаморочення, головний біль, слабкість).
  • Обов’язково виспіться і з’їжте легкий сніданок (солодкий чай, дієтичне печиво, каша на воді).
  • Не вживайте алкоголь за 48 годин до донації.
  • Не паліть за 2 години до донації.

Підписуйтеся на наш Телеграм-канал та отримуйте новини ще оперативніше!