У європейських країнах виявляють найагресивніший наразі штам вірусу, що викликає COVID-19.
Новий агресивний штам коронавірусу, якому у ВООЗ дали назву “Омікрон”, стрімко поширюється світом. Його виявили вже і в Гонконзі, і в Ізраїлі і навіть в Австралії. Уперше на теренах ЄС "Омікрон" виявили в Бельгії: інфікована жінка прилетіла з Єгипту. За даними вчених, новий штам родом із Південної Африки. Він справжній монстр порівняно з "Дельтою", бо в рази потужніший і небезпечніший.
Про те, чим небезпечний “Омікрон” і як від нього захиститися, йдеться 28 листопада в сюжеті ТСН.Тиждень.
Десятки країн на всіх континентах закривають свої кордони для мандрівників із низки південноафриканських країн через загрозу зараження новим штамом коронавірусу.
В аеропорту Амстердама пішли на радикальний крок - усіх пасажирів двох рейсів з Південноафриканської республіки змусили пройти тест. Результатів мандрівникам довелося чекати на летовищі кілька годин. Вірус виявили у кожного десятого пасажира.
Про новий небезпечний штам коронавірусу, який нині лякає увесь світ, одними з перших дізналися студенти Преторійського університету. Кажуть, нині щодня в їхніх кампусах фіксують не менше трьох сотень нових хворих, хоча ще тиждень тому нових випадків заражень за добу виявляли не більше 50-ти.
Поява нового потужного мутанта коронавірусу спантеличила весь світ. Невже у боротьбі з пандемією ми знову опинилися на один велетенський крок позаду?
Чим же так страшить “Омікрон” науковців? Штам “Дельта” лякав своєю спроможністю до швидкого поширення. Кажуть, саме через цей штам нині, зокрема, у Німеччині щодоби фіксують по 60-70 тисяч нових хворих.
“Омікрон” – значно агресивніший, бо на 500 відсотків заразніший і здатен вражати навіть двічі щеплених, бо з легкістю обманює людський імунітет і, схоже, не реагує на дію вакцини.
Вірусологи кажуть, у нового варіанту коронавірусу помітили 32 мутації в спайковому білку, тоді як у “Дельти” їх було лише вісім.
Компанії-виробники вакцин уже отримали зразки “Омікрона” і обіцяють, що досить скоро зможуть оновити та посилити формулу вакцин.
Однак, навіть оновлена вакцина не допоможе подолати вірус без масової вакцинації. Ті країни, де щеплення відбувається повільно, перетворюються на “біологічну лабораторію”, в якій вірус безперешкодно породжує все нові та нові мутації. Ймовірно, так сталося у Південній Африці, де щеплено усього 24 відсотки населення.
Захиститися від нових мутацій вакциновані країни зможуть хіба лише повторенням минулорічного сценарію, коли на подорожах на багато місяців було поставлено хрест. Власне, в Західній Європі, США, Канаді, Австралії, низці азійських держав та у латинській Америці уже заборонили рейси з майже десяти країн південної Африки. Й немає жодних гарантій, що одного дня Україна теж не опиниться за бортом вакцинованого світу.
Підписуйтеся на наш Телеграм-канал та отримуйте новини ще оперативніше!