Жодного штрафу не виписали на Закарпатті за чотири дні, відколи почала діяти посилена відповідальність за жорстоке або недбале поводження з тваринами. Про це 12 листопада повідомила речниця Нацполіції області Ганна Дан. Йдеться про зміни до статті про "Порушення правил утримання собак і котів". Зокрема, передбачили нові штрафи за неправильний вигул тварин, а також, якщо вони завдали шкоди іншим.
Вакцинацію проти сказу призначили ужгородцю Сергію Микиті. Чоловік розповів: ввечері 10 листопада на Київській набережній його вкусив собака, до поліції він не звернувся. Про нові штрафи за напад тварини не знав. Про випадок написав у Facebook.
"З другом ми йшли по набережній. Стояв чоловік із собакою на повідку, вигулював її. І коли я проходив поруч, ну метри за два від нього, собака мене побачила, підійшла і вчепилася в руку, — розповів чоловік. — Я, до речі, одягнув цю курточку, от вона прокусила. Бачите, я в зимовій курточці. Дуже було боляче. Чоловік, власник, її відтягнув. Я йому претензії висловив, але він нічого не сказав — ні слова, просто її відтягнув. Я відійшов, йду і відчуваю, як мене болить дуже сильно рука. Я зняв курточку і там була справді рана і кров".
За словами Сергія Микити, власника собаки через темряву він не роздивився.
Ужгородець Сергій Іванус вигулює свого Лорана – французького бульдога. Його собака не є в переліку небезпечних порід, який затвердив уряд 10 листопада. Місця для вигулу, каже, обирає на березі річки Уж.
"Інфраструктури, як такої, для вигулу собак в Ужгороді не існує від слова взагалі, культури – вона майже на мінімальному рівні, — сказав чоловік. — Так, є свідомі люди, які хоча би пакетики з собою носять. Він (собака. — ред.) у нас завжди на поводку, серед людей, коли ми виходимо в місто, він завжди пристібнутий, самовигулом ми не займаємося. Про відведені місця навіть не здогадуюся, де вони можуть бути і як вони можуть позначатися в принципі. Коли вигулюємо собаку, беремо з собою кульочки".
Кінологиня Вікторія Кучма саме тренує одну з собак на галявині біля озера Кірпічка. Крім цього місця в Ужгороді, за її словами, є ще два, де найчастіше вигулюють тварин — Боздоський парк та береги річки Уж. Спеціально відведених територій для вигулу, каже, в місті немає.