На плановому засіданні місцевої комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) сьогодні в Ужгородській міській раді розглянули питання посилення протиепідемічних заходів, затвердили перелік потенційно-небезпечних об'єктів, територій в Ужгороді, схвалили План основних заходів попередження пожеж, аварій та інших надзвичайних ситуацій, обговорили звіт про роботу комісії ТЕБ та НС у цьому році та затвердили план її роботи на 2021 рік.
Сьогодні також відбулося спільне штабне тренування із членами комісії ТЕБ та НС і керівниками територіальних спеціалізованих служб щодо пропуску льодоходу, можливих повені і паводків. Головуючий на засіданні заступник Ужгородського міського голови Юрій Рахівський наголосив, що з 19 грудня, відповідно до постанови КМУ № 1236, запроваджено зміни до карантинних обмежень, а з 8 січня вводяться додаткові посилені карантинні обмеження і дав завдання всім службам та підрозділам провести про них роз'яснення ужгородцям. Доручив також зробити все можливе, щоб мінімізувати зростання захворюваності в період новорічно-різдвяних свят. Заступниця начальника управління охорони здоров'я Ужгородської міськради Ірина Столярова поінформувала про ситуацію в обласному центрі Закарпаття із захворюваністю на коронавірус. Так, в останні 10-14 днів кількість інфікованих знизилася, менше ужгородців потребують перебування в лікарні, а середній показник тестувань за добу у кілька разів перевищує середньоукраїнський.
Начальник Ужгородського міськрайонного управління ДСНС України у Закарпатській області Віталій Ільницький поінформував про потенційно-небезпечні об'єкти, ділянки, території інженерних споруд в Ужгороді та про перелік об'єктів підвищеної небезпеки, які підлягають обладнанню системами раннього виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій й оповіщення населення. Відзначалося, що для всіх типів об'єктів чітко прописані алгоритми, як діяти в разі надзвичайної ситуації.
Начальник відділу цивільного захисту населення Сергій Дмитрієв провів спільне штабне тренування із членами комісії ТЕБ та НС і керівниками територіальних спеціалізованих служб Ужгорода. Із використанням інтерактивної карти цивільного захисту міста розповів про розраховані фахівцями ВАТ «УКРВОДПРОЄКТ» 2 локації потенційного підтоплення водами Ужа. Одна з них – від парку «Підзамковий» до площі Корятовича, у цій зоні 137 будинків із понад 2 тисячами мешканців, друга (незначна) – Православна набережна, Київська набережна, до неї залежать 35 будинків.