Школам, які раніше були російськоковними, не вистачає українських підручників. Батьки скаржаться на нестачу в соцмережах. У Міністерстві освіти та науки заявили, що повністю забезпечити учнів відповідними підручниками зможуть до кінця року, інформує Суспільне.
Про те, що підручників не вистачає, батьки пишуть у коментарях під дописами у Facebook, де обговорюють заяву мовного омбудсмена Тараса Кременя, що цьогоріч з російської на українську перейшло близько 200 тисяч учнів.
За даними Інституту модернізації змісту освіти, у Хмельницькій області 72% підручників для 7-х класів доставлені у школи, у Дніпропетровській області 82%, у Закарпатській, Львівській, Рівненській та Волинській - 89%.
Мовний омбудсмен каже, що знає про нестачу. За його словами, він отримує багато скарг у соцмережах, а також відповідні листи надсилають до його офісу. Там створили спеціальну комісію, яка займеться перевіркою.
Водночас виконувач обов'язків директора Інституту модернізації змісту освіти Євген Бажанков у коментарі Суспільному зазначив, що зміни до закону про освіту щодо функціонування української мови були внесені у 2017-му році. А в кінці минулого року була підготовлена постанова про зміну мови викладання.
Бажанков додав, що половину процедур, аби діти отримали підручники вже пройдено, але це тривалий процес.
Колишня очільниця Міністерства освіти Ганна Новосад у коментарі Суспільному пояснила, що за часів її керівництва були підготовлені всі документи для друку підручників.
За словами Новосад, щороку проведення конкурсів на першому етапі було найскладнішим, але це зробили вчасно і без зайвих проблем.
Вона додала, що у Міністерства освіти "усі готові документи на руках, деякі з яких потрібно було просто винести на засідання уряду та схвалити".
Підписуйтеся на наш Telegram-канал та отримуйте новини ще оперативніше!