Нещодавно в Мукачеві, в парку “Молодіжний”, біля річки з’явилася нестандартна лавиця – дерев’яний настил-амфітеатр на відкосі дамби, інформує Varosh.
Це комфортне місце відпочинку для великої компанії. 5 вересня там провели перший кінопоказ, а перегляд фільмів – це один із безлічі форматів атракцій на цій території. Розповімо про історію проєкту, тим паче автори створили його за гроші містян – зібрали через фейсбук.
Усе почалося з ідеї. Молоді мукачівські архітектори – Андрій Луца, Дмитро Крученюк, Денис Павлишинець – замислили такий проєкт для рідного міста. Адже в Мукачеві бракує відкритих демократичних просторів, де люди могли би знайомитися, спілкуватися, обмінюватися досвідом, креативити щось спільне і просто відпочивати. Територія просто неба напрочуд актуальна під час карантину.
Як тільки сформувалася концепція проєкту, Андрій опублікував пост на фейсбуці. Це було 21 травня.
Насправді, мотивація Андрія, Дмитра й Дениса – не тільки в створенні нового місця зустрічей – лавиці з краєвидом річки. Суть і в тому, щоб залучити громаду, аби вона теж відчувала свою відповідальність за місто та власну приналежність до ініціативи.
І мукачівці відгукнулися! Закрутилося. Як каже Андрій: “А ви знали що в Мукачеві багато свідомих та відповідальних людей ? Ми були в цьому впевнені. Тому і зайнялися збором коштів та реалізацією проєкту нашої лавиці”.
119040502 3477690295607679 8803912743093444291 N
Гроші надсилали мукачівці, а також ті, котрі виїхали з міста. Збирали два місяці, проте не вдалося отримати всю суму. Вороття назад не було, тож хлопці і команда з 15 учасників залучили власні ресурси, відтак взялися за втілення задуму. Однодумці допомагали матеріалами, логістикою, транспортуванням, фізичною працею, текстами для соцмереж.
У вересні відбулося відкриття. 5 вересня тут пройшов кінопоказ – тематичний архітектурний – “Абстракція: Мистецтво дизайну”. Це ілюстрація того, як може функціонувати лавиця. Вона збирає довкола себе містян, стає вільним місцем відпочинку та комунікації біля медитативної Латориці.
Нова локація уже грає життям, а її автори працюють над новими проєктами. Така ідея є чудовим прикладом для наслідування у кожному місті. Як зазначив мандрівник і блогер Віктор Стинич: “Якщо ви могли би силою однієї кави і тисячі людей змінити щось у своєму місті, що би це було?”.
Евеліна Гурницька, Varosh
Читайте також: Закарпатський бізнес на карантині: старі проблеми, стартапи і амбітні плани (ФОТО)
Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram