Міністерство охорони здоров’я та головний санітарний лікар Віктор Ляшко розробили тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів у школах в період карантину. Але багато людей ці настанови обурюють, а в інших країнах до цього готуються серйозніше.
Відомо, що на час карантину Україну поділять на чотири зони. Але в рекомендаціях МОЗу про це не згадується. Судячи з усього, вони розраховані на найлегшу, зелену зону. Але що робити іншими? Давайте розглянемо ці рекомендації.
У школах температурний скринінг на вході обов’язковий тільки для вчителів.
А учнів щодня опитуватимуть про самопочуття вчителі. Якщо в учні будуть ознаки ГРВІ, його ізолюють у спеціально відведене приміщення і повідомлять батьків. Але чи правильно це? Адже дитина може захворіти дорогою до школи. Цікаво, що в Південній Кореї школи дізнаються інформацію про самопочуття вчителів та учнів за два тижні до початку навчання. Це допоможе оцінити ризики – кому можна повертатися до школи, а кому ні.
Вхід до школи буде дозволений лише в масках, а на уроках використовувати їх не обов’язково.
Ця настанова означає, що дитина багато разів за день зніматиме й надягатиме маску, а тому вона буде нестерильною. До того ж, навряд чи реально для дитини щоразу обробляти руки антисептиком. Також немає пояснень, куди класти маску, зняту на уроці, — в портфель чи на парту? А якщо вона впаде на підлогу?
Також у рекомендаціях МОЗ не йдеться про те, чи зобов’язані вчителі бути на уроках у масках. Хоча, наприклад, у настановах для шкіл Китаю сформульовано однозначно: "Педагогічні працівники неодмінно мають носити маску під час уроку".
Читайте також: Послаблення карантину на Свалявщині: коли відкриють садочки
Підписуйтеся на наш Telegram-канал та отримуйте новини ще оперативніше!