Перший день травня ознаменувався в Ужгороді піком цвітіння бузку та гліцинії – ці рослини взяли на себе роль законодавців квіткової моди у місті. Білі, фіолетові, бордові, лілові, аметистові квіти оточили наші будинки і вулиці.
Якщо бузок приблизно одночасно почав квітнути у місті над Ужем, то ніжно-лілові суцвіття гліцинії з’явилися ще на початку квітня. Для ліаноподібної вістерії важливі прямі сонячні промені, які й «розбудили» перші квіти. Ті ж рослини, які ростуть у затінку, лише зараз утворили пишне шатро над нашими під’їздами, вплелися у паркани, спорудили арки у парках та скверах.
Додає квітковому ансамблю синяви ірис, або півники. Він нині теж цвіте різноманітними барвами, але залишає за собою право власності на благородний синій колір.
А чи ви знали, що ряд рослин дали офіційні назви елементам кольорового спектру? Наприклад, відтінки фіолетового, який зараз заполонив Ужгород, йменують «бузковим», «лавандовим», «барвінковим», «ірисовим», кольором «букету орхідеї», «чортополоховим», «вересовим», «крокусовим» тощо.
Вже скоро неабияку конкуренцію перерахованим квітам складе каштан, чиї кремові свічки починають вкривати величні дерева в усіх куточках міста. Традиційно ж завершить весняний квітучий парад унікальне тюльпанове дерево, зелено-оранжеві бутони якого дуже схожі на тюльпани, але ростуть на величезних деревах із кленоподібним листям.