Новорічні свята позаду, а весни ще немає. Лютий психологи називають емоційно найскладнішим місяцем року. Саме в цей час може непомітно підкрастися зимова хандра.
Як закарпатці борються з лютневою депресією? (ВІДЕО)
Ми повертаємось на роботу, на навчання. Повертаються ранкові вставання. Ми щось там не досипаємо. Після тогї ейфорії, пов’язаної зі святкуванням ми почуваємось, ніби ми впали в якусь яму. Насправді ми просто повернулися до своєї норми. - зазначає психологиня Наталія Братасюк.
Як же розпізнати так звану в народі «лютневу депресію»? Увесь час хочеться спати, із самого ранку не вистачає сил ні на що, а також це часті зміни настрою, апатія та переїдання.
Тетяна – мама школярки. Каже: уже відчуває перші симптоми хандри. Після майже місяця постійних святкувань важко зібратися докупи. Та все ж має свої особисті рецепти проти «депресії».
Як розповідає ужгородка Тетяна Герзанич, уже хочеться весни. І це відчувається.
Сама себе якось налаштовую. Стараюся більше бути вдома з дитиною. Вона мене заряджає. Теплий чай і все буде добре. - розповіла ужгородка.
Через нестачу сонячного світла в організмі падає рівень гормону серотоніну, який відповідає за хороше самопочуття. Людина ніби впадає у «зимову сплячку». Та все ж, із цієї ями варто вибиратися.
Вартує користатися прогулянками. На свіжому повітрі. Коли погода вже десь буває вже хороша. І зелень, фрукти, творог, телятина. Морська риба – це завжди те, що в меню можна додати і це сприятиме виробленню серотоніну., - розповідає психолог Наталія Братасюк.
Варто налаштувати себе на позитивну хвилю, — радять експерти. Займатися спортом, планувати нові подорожі та попри все насолоджуватися життям.
Всі подробиці в сюжеті Уж-Інформ: