Унікальні фото будівельних робіт було оприлюднено на сторінці у Фейсбук Uzhhorod Transkarpatia Guide.
"Подаємо унікальні знімки 1936 року, коли було засипано Малий Уж. Рукав річки протікав через центр Ужгорода в районі вулиць Підградської та Фединця і впадав до Ужа біля сучасної площі Пушкіна", - йдеться у дописі.
Малий Уж ускладнював прокладання комунікацій, зокрема міського водогону та каналізації. Ну, і реконструкція та подальше утримання більше 10 мостів в межах міста також не вписувалась у плани чехів.
Як зазначено у "Вікіпедії", із 1923 року почались планові роботи по регулюванню течії річки Уж в межах міста Ужгорода, і це дало можливість вивільнити на правобережжі значні площі досі заболочених земель під забудову для нових кварталів.
Попри те, що притока була заболочена, й на історичних фото Малий Уж називають "кисла вода", чимало городян сьогодні цікавляться місцем протікання Малого Ужа, хоча більшість таки не уявляє, де була ця річечка. На площі Фединця навіть встановили міні-скульптурку на честь цієї притоки, адже саме тут і протікав Малий Уж, який сьогодні схований під бруківкою від людського ока.
0312.ua