У Нацбанку стверджують, що нову банкноту в 1000 гривень підробити буде дуже складно.
Сьогодні, 25 жовтня, в готівковому обігу з'явиться банкнота нового найвищого номіналу — 1000 гривень. Для початку Національний банк України випустив в обіг 5 мільйонів банкнот номіналом у 1000 грн.
Як виглядають нові 1000 гривень
На лицьовій стороні нової банкноти зображено портрет Володимира Вернадського.
На зворотній стороні надруковано зображення будівлі президії Національної академії наук України. В Нацбанку повідомляли, що для початку випустять 5 млн нових банкнот. За розміром і кольором банкнота номіналом 1 000 гривень помітно відрізняється від банкнот інших номіналів, що допоможе легко визначати номінал. Розмір нової банкноти становить 75×160 мм. Основний колір — блакитний. За дизайном ця банкнота наслідує банкноти нового модернізованого покоління гривні - оновлені 20, 100 та 500 гривень. Цитата, розміщена на лицьовій стороні купюри говорить: "Я вірю у величне майбутнє України". Повний вислів Вернадського звучав інакше: "Я вірю у величне майбутнє України й Української академії наук...".
У НБУ кажуть, що нову банкноту підробити буде дуже складно.
За його словами, захист гривневих банкнот не поступається рівню систем захисту провідних валют світу.
У Нацбанку відзначали, що необхідність введення в обіг банкноти нового найвищого номіналу назріла досить давно. Останнього разу Національний банк уводив у обіг новий номінал 13 років тому — у 2006 році. Це була банкнота номіналом 500 гривень. Тоді середньомісячна заробітна плата становила близько 1 000 гривень і розмінювалася двома банкнотами найвищого номіналу.
Змінилася і структура банкнот в обігу. Зараз більше 55% з них за сумою припадає на банкноти номіналом 500 гривень, і ще третина — на банкноти номіналом 200 гривень. В Нацбанку вважають, що наявність банкноти номіналом 1000 гривень дасть можливість економити на транспортуванні і зберіганні банкнот. Нові 1000 гривень: що буде з цінами і курсом Експерти стверджують, що нова купюра в 1000 гривень – це лише реакція на девальвацію національної валюти минулих років.
Аналітик Альпарі Максим Пархоменко порівняв процеси в монетарній системі України з ситуацією у Східній Європі на початку 2000-х років, коли після кризового періоду почалося зростання економіки, зростання інвестицій та зниження вартості іноземної валюти