В Україні щотижня від раку молочної залози помирає 110 українців. На Закарпатті це захворювання діагностовано у майже пяти тисяч жінок.
Лікарі наполягають на тому, щоб симптоми раку молочної залози знала кожна жінка, бо це захворювання є лідером у рейтингу онкології. Проблема полягає в тому, що на ранній стадії захворювання симптоматика мало виражена і тому жінки занадто пізно звертаються зі скаргами до лікарів.
Найчастіше після діагностики пацієнтка направляється в спеціалізовану онкологічну клініку, де їй буде призначено ефективне лікування. Вважається, що повноцінне одужання можливе тільки якщо лікування раку молочних залоз проводиться хірургічним шляхом, а потім – гормональними препаратами і променевою терапією.
Чи може операція з видалення пухлини пройти безслідно? У Закарпатському протипухлинному центрі в Ужгороді довели: так, може!
Нова технологія проведення оперативного втручання при видаленні різних пухлин молочної залози дозволяє не лише зберегти груди, але і зробити сліди практично непомітними. Після 3-6 місяців шрам буде помітний лише при ретельному огляді. Суть нововведення в тому, що шви накладаються під шкіру, а на її поверхні рани відсутні.
Даний метод «невидимої хірургії» ввів у свою повсякденну хірургічну практику завідувач мамологічного відділення протипухлинного центру Карен Петросов. За словами хірурга, така технологія зашивання післяопераційної рани насьогодні широко поширена в Німеччині. Переваги методу - менша травматизація шкіри, відпадає необхідність знімати шви, знижується кількість перев'язок після операції. Крім того, зменшується час самої хірургічної процедури - а значить, і час перебування пацієнтки під наркозом.