Через недопуск до складання іспиту, студенти-п’ятокурсники, які перевелись на медичний факультет УжНУ з вишів з інших міст, змушені заново розпочинати навчання з 3 курсу.
Як розповів Mukachevo.net керівник фірми «Future» Руманех Ваель Валід Сулейман, який є свого роду опікуном іноземних студентів, провчившись 5 років і будучи вже майже вивченими медиками, студенти дізнаються, що недопущені до іспиту і змушені будуть опуститись на 3 курс і повторити навчання знову.
Так, через недоробку деканату медичного факультету, студенти втратили 2 роки навчання і, звичайно ж, зазнали матеріальних втрат.
За словами Ваеля, студенти з неукраїнських вишів, при переведенні в український вищий навчальний заклад, мають право здавати цей кваліфікаційний іспит «Крок», незалежно від того, на якому курсі вони навчаються. Міністерство освіти дозволило це, тому що у закладі, де вони вчилися, такого іспиту немає.
Однак пояснити причини затримки заяв студентів декан не зміг.
Так, окрім моральної шкоди студенти при такому повороті подій понесли чималі матеріальні збитки, оскільки, за словами Ваеля, вартість навчання в УжНУ для студента складає $4 000 в рік. І це тільки навчання.
Ваель додає, що питання зі студентами і іспитом поки що залишається відкритим, адже наразі студенти шукають кроки для порозуміння з керівництвом факультету.
Довідково: Тестовий ліцензійний іспит — це обов'язкова складова частина державної атестації для присвоєння кваліфікації. Іспити «Крок» існують тільки в українських вишах. Студенти-медики здають протягом усього навчання два окремих тестових іспити: «Крок-1» і «Крок-2». Перший іспит Крок-1 студенти складають із дисциплін базового циклу, на 2 курсі, другий — Крок-2 — з основних професійно-орієнтованих дисциплін уже на 5-му.
Нагадаємо, у липні 2019 студенти-медики страйкували проти іспиту IFOM (ВІДЕО)